Diablo 3: Reaper of Souls – SKARBIEC co, gdzie i jak?

0
Diablo 3 Skarbiec - Poradnik

Porady na temat tego, jak dostać się do Skarbca, co na nas czeka i jak się z tym zmierzyć.

Zacznijmy jednak od tego, czym jest ów tajemniczy Skarbiec. Otóż jest to całkiem świeża lokacja, w której można spotkać nie tylko dzbany przepełnione złotem i klejnotami, ale także Gobliny i stwory pilnujące tajemnego przejścia. Na samym końcu tej niewielkiej mapy, na dzielnych Nefalemów czeka „leniwy” Boss. Podczas rozgrywki, na drodze do Bossa czasami może napatoczyć się unikalny przeciwnik.

Nie musicie się jednak obawiać, gdyż żaden z tych unikatów nie bije zbyt mocno, a także nie dysponuje żadną dodatkową umiejętnością. Unikalne potwory, które możesz znaleźć w Skarbcu:

 • Lech Gobelny (Bear Boesky),
 • Tyloss Lannister  (Tyloss Lannister),
 • Krejzus (Kroisos),
 • Gorgon Gekko (Gorgon Gekko),
 • Mydas (Mydas),
 • Fozzman (Mounty Burns),
 • Lew Bywin (Cornelius Panderbilt),
 • Ponzi (Ponzi),
 • Dusigrosz (Mad Hoff),
 • Baron Łupszyld (Baron Slothschild),
 • Harpagon (Harpagon),
 • Złotopalcy  (Goldenfingers),
 • Andy Gonsiorow  (Mort Duke),
 • Elemezer Skrudż (Rezenebe Scruuge),
 • Bogi Basik (Rolph Duke).

Warto jest znaleźć ich wszystkich, gdyż każdy z nich zaliczany jest do osiągnięcia. Potwory te są pewnego rodzaju strażnikami, którzy są przedostatnimi przeciwnikami stojącymi na drodze do zdobycia upragnionego skarbu. Po pokonaniu danego unikalnego potwora, Nefalem staje przed wrotami, które prowadzą do samego centrum Skarbca– Komnaty z Bossem.

Chciwość, bo tak właśnie nazywa się strażniczka Skarbca, nie zachwyca urodą, jednak jest najbogatszym potworem w grze. Wystarczy szturchnąć kufer, na którym grubaska opiera swoją potężną stopę, aby się z nią zmierzyć. Chciwość nie należy do bossów najtrudniejszych do pokonania w grze Diablo 3, jednak na wysokich poziomach udręki potrafi być naprawdę zabójcza.

Królowa chciwości dysponuje kilkoma zdolnościami, na przykład uderza ona w ziemię, co powoduje że w losowych miejscach spadają małe kufry z kosztownościami, które spadając mogą zranić gracza. Potrafi także posłać falę sejsmiczną w wybranym kierunku, ale także może szarżować szaleńczo do przodu, by zmiażdżyć bohatera swoim ogromnym ciałem.

W tym miejscu należałoby dodać, że po szarży, przy uderzeniu w przeszkodę, Chciwość wyrzuca z torby małego goblina. Maksymalna liczba „goblasków”, które wyrzuca królowa, to 10. Jeśli ktoś ma na tyle cierpliwości, aby czekać na 10 minionków Chciwości, to ma szansę na zwiększenie dropu. Jeśli uda Wam się pokonać Chciwość, wtedy spadnie na nią ogromny kufer przepełniony kosztownościami.

Jednak pozostaje pytanie, jak dostać się do owego Skarbca? Otóż są dwie możliwości:

1. Portal do Skarbca otwierają Gobliny. Po zabiciu Goblina w Sanktuarium istnieje szansa, że po śmierci zostawi on otwarty portal do Skarbca. Należy jednak pamiętać, że przejście otworzyć mogą wszystkie Gobliny (prócz Tęczowego, który otwiera portal do Kaprysowa) znajdujące się poza szczelinami.

2. Drugą możliwością jest otworzenie portalu do Skarbca za pomocą Kostki Kanaiego. Wystarczy posiadać Zagadkowy Pierścień, który będziemy mogli poświęcić. Pierścień przywołujący goblina, posłużyć nam może jako przepustka do Skarbca. Wystarczy umieścić pierścień w Kostce Kanaiego (bez żadnych materiałów), kliknąć przycisk „Transmutacja” i gotowe!

Jeśli chcecie zwiększyć drop i wyciągnąć maks ze Skarbca, mamy dla Was kilka porad:

1. Zawsze starajcie się farmić Gobliny na jak najwyższym poziomie trudności, to znaczy na takim, na którym zdołacie je pokonać. Im większy poziom trudności, tym większa szansa na magiczne przedmioty i ilość złota.

2. Warto także zaopatrzyć się w kilka bardzo fajnych przedmiotów mających dedykowany bonus do znajdowania złota, jak np. Słoneczny Strażnik czy Medalion Geralta. Można też zachowywać nadzwyczajne, legendarne lub setowe przedmioty, które akurat posiadają taki bonus.

3. Bardzo fajnym sposobem na wyciągnięcie więcej ze Skarbca jest posiadanie Klejnotu Zbieracza, który przed ulepszeniem daje 25% szans na wyrzucenie złota przy uderzeniu potwora. Klejnot można zdobyć po zabiciu Chciwości w Skarbcu.

Klejnot Zbieracza

Przed wejściem do złotego portalu, pamiętaj, by przebrać się w wypo dodające bonusu, a zarobisz naprawdę spory hajs. Powodzenia!

3/5 - (2 votes)