FIFA 17 – 5 powodów, dla których musisz w nią zagrać

0
FIFA 17 – 5 powodów, dla których musisz w nią zagrać
Rate this post

Chcesz poczuć się jak Robert Lewandowski lub Christiano Ronaldo? Zagraj w FIFA 17. Nowy silnik gry oraz tryb fabularny sprawiają, że ostatnia odsłona kultowej sportówki EA Sports to najlepsza gra w swojej klasie, która doskonale oddaje dramaturgię starć o piłkę i pozwala poznać świat wielkiego footballu od podszewki.

Pierwsza wersja popularnej gry sportowej trafiła w ręce graczy w 1994 roku. Od tego czasu FIFA przeszła prawdziwa rewolucję i ostatnia, dwudziesta czwarta już część piłkarskiej rozgrywki zbiera same pozytywne recenzje. Nic dziwnego – twórcy FIFA 17 wprowadzili szereg zmian technicznych i jakościowych, dzięki którym z pewnością nie poprzestaniesz na jednej rozgrywce.

Silnik gry

Największym novum, jakie twórcy z EA Sports wprowadzili w najnowszej odsłonie FIFA 17, jest silnik Frostbite, znany przede wszystkim z kultowego Battlefield. W efekcie FIFA jest doskonale zoptymalizowana i prezentuje się znacznie lepiej niż jej poprzednie edycje, a animacje i obiekty 3D wyglądają się bardzo realistycznie – „cieszynki” i filmy przerywnikowe wyglądają jak prawdziwe nagrania z realnych boisk piłkarskich.

FIFA 17 – 5 powodów, dla których musisz w nią zagrać

Znacznej poprawie uległo również zachowanie i mechanika ruchu samych piłkarzy – napastnicy poruszają się zgodnie z dynamiką akcji i wychodzą do prostopadłych podań. Ponadto całej grze dramaturgii dodają ostrzejsze starcia pomiędzy zawodnikami. Twórcy gry zadbali bowiem w tej odsłonie o to, aby postacie odzwierciedlały faktyczna siłę i warunki fizyczne zawodników. Dzięki temu walka o piłkę wygląda znacznie efektowniej.

Jak Lewandowski lub Ronaldo

Wielką zmianą na plus w porównaniu do poprzednich części FIFA jest grafika i wygląd piłkarzy. Postacie są bardzo dobrze odwzorowane i w końcu faktycznie przypominają graczy, których koszulki noszą. Co więcej murawa stadionów wygląda bardzo realistycznie, podobnie jak same areny, na których odbywają się rozgrywki. To wszystko sprawia, że FIFA 17 dostarcza jeszcze więcej emocji i pozwala poczuć się jak gwiazdy footballu.

Nowy tryb gry

Kolejną nowością, która podbija serca graczy na całym świecie jest tryb fabularny. W tym przypadku gracz kieruje losami młodego piłkarza, Alexa Huntera i towarzyszy mu na kolejnych szczeblach kariery, podczas treningów oraz dokonuje wraz z nim wyborów decydujących o piłkarskiej przyszłości. Cała akcja osadzona jest w realiach ligi angielskiej i w ten sposób można poznać jak wygląda świat wielkiej piłki od podszewki.

FIFA 17 – 5 powodów, dla których musisz w nią zagrać

Dopracowane stałe fragmenty gry

Rzuty rożne, karne czy wolne to zawsze w piłkarskich grach problematyczna kwestia. Wiele było w nich loterii, na szczęście jednak FIFA 17 wprowadziła spore zmiany. W przypadku rzutów rożnych i karnych uwzględniono celownik, który wskazuje, w którym kierunku w zależności od ustawienia zawodnika poleci piłka.

Ultimate Team

W FIFA 17 nie mogło zabraknąć trybu dobrze znanego z poprzednich osłon, czyli Ultimate Team. W tym trybie istnieją szerokie możliwości zarządzania składem oraz wymiana zawodników, którzy nie mieszczą się w meczowym zestawieniu. Tryb opiera się na grze karcianej oraz systematycznym kompletowaniu składu, co pozwala na znaczne rozszerzenie funkcjonalności gry, a co za tym idzie – jeszcze ciekawszą rozrywkę.