AVG Ultimate – antywirus inny niż wszystkie

0
Rate this post

Jak pokazują niezależnie testy laboratoriów badających skuteczność antywirusów, wiele programów chroniących komputery działa podobnie. Każdy z nich ma skaner, pomagający wychwytywać zagrożenia, firewalla, który zabezpiecza system przed inwazją hakerów oraz automatycznie aktualizowaną bazę wirusów. Osiągają skuteczność na poziomie 99% i dla wielu użytkowników są nie do rozróżnienia!

Kompleksowa ochrona komputera dzięki AVG Ultimate

To, co decyduje o przewadze, to funkcje dodatkowe, na które warto zwrócić uwagę podejmując decyzję o ochronie swojego komputera.

AVG Ultimate powstał w laboratoriach AVG jako odpowiedź na bieżące zagrożenia w Internecie. Nie wszystkie odwiedzane strony są bezpieczne, ale kto by się chciał tym martwić! Skanowanie witryn przed załadowaniem i sprawdzanie ich pod kątem złośliwego oprogramowania pozwala zabezpieczyć się przed zagrożeniami. AVG nie dopuści do pobrania zainfekowanego pliku, jak również sprawdzi załączniki i linki przesyłane pocztą, eliminując w ten sposób potencjalne niebezpieczeństwa.

Antywirus który chroni Twoją prywatność w sieci!

W odpowiedzi na ostatnie ataki AVG Ultimate wyposażono w ochronę kamery, która uniemożliwia wykorzystywanie jej przez osoby trzecie. AVG pilnuje by używały jej tylko te programy, które mają na to zezwolenie użytkownika.

AVG stoi na straży przeciw ransomware

Drugą ciekawą funkcją jest ochrona przed ransomware. Coraz częściej zdarza się, że pliki na dysku użytkownika zostają zaszyfrowane przez hakera. Wystarczy jeden otwarty mail za dużo, by to się stało! Ultimate chroni przed takimi sytuacjami monitorując co dzieje się na dysku i sprawdzając czy żaden program nie próbuje wprowadzać na nim zmian. Dzięki tej funkcji pieniądze przeznaczone na okup dla hakera można wydać na przyjemności.

Antywirus który nie tylko chroni ale i przyśpiesza komputer

Antywirus AVG Ultimate ma opcję przyspieszania i oczyszczania komputera. Umożliwia ona także zdalne wyczyszczenie dysku przy wykorzystaniu telefonu (w razie infekcji). A prywatne słit focie można przechowywać w sejfie na dane. Dodatkowo ochroni je znacznie bardziej rozbudowana zapora ogniowa.

Co istotne dla użytkowników, AVG Ultimate nie ma limitu stanowisk. Oznacza to, że można go zainstalować na kilku urządzeniach w ramach jednej i tej samej licencji. Więcej zostaje w portfelu, a taka sama doskonała ochrona!

W wersji dla Android AVG Ultimate ma funkcje, które pomagają chronić urządzenia mobilne. Ułatwia znalezienie telefonu w razie zgubienia lub kradzieży i uruchamia pułapkę zdjęciową która robi zdjęcie osobie próbującej włamać się do smartfona. W końcu wiadomo czy to siostra, mama, czy kolega z pracy…

Dodatkowo oczyszcza pamięć i optymalizuje urządzenie tak, by działało szybciej i niezawodnej. Pomaga również chronić dane użytkownika, tworząc kopię zapasową karty SD, a także umożliwiając ustawienie hasła dla aplikacji. Nikt nie będzie mógł podejrzeć co na Insta ani podszywać się na Fejsie!

Antywirus którym sterujesz sprawnie z jednego miejsca

Wszystkimi urządzeniami można zarządzać z pomocą panelu sterowania AVG ZEN. To intuicyjna i prosta w obsłudze konsola administratora, dzięki której zmiana ustawień programu lub włączanie funkcji jest bardzo proste.

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG.

Sprawdź jak działa najlepszy antywirus AVG Ultimate.