TOP 5 najlepszych kart graficznych do 800 zł

Jeżeli szukasz dobrej karty graficznej do gier, to z pewnością w przedziale do 800 zł znajdziesz odpowiedni model. W tej cenie można już kupić dobrą kartę, dzięki której odpalimy najnowsze gry nawet na wysokich detalach. Wybór kart na rynku jest jednak spory i często pojawia się pytanie, jaką kartę graficzną do 800 zł kupić oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu? Odpowiedzi na te pytania i ranking kart graficznych znajdziesz poniżej.

Kupując kartę graficzną za 800 zł możemy być pewni, że oparta jest ona o nowoczesną architekturę, dzięki czemu odpalimy nawet najnowsze gry. Dodatkowo w tej cenie kupimy dobrą kartę, która równie dobrze sprawdzi się podczas obróbki video oraz renderowania obiektów 3D. Ogromną zaletą w tym przypadku będzie również możliwość łączenia kart dzięki SLI. Wybór odpowiedniej karty graficznej nie jest prosty, dlatego jeżeli zastanawiasz się jaką kartę graficzną do 800 złotych kupić, zapoznaj się z poniższym rankingiem.

Najczęściej kupowane karty w cenie do 800 zł pochodzą od producentów takich jak Asus, MSI, Sapphire, Gigabyte oraz Gainward. Większość modeli gamingowych wyposażonych będzie w 4GB pamięci GDDR5 na szynie pamięci 128 bit. Mimo tak dużej mocy karty te pracują cicho i nie przegrzewają się. Wszystko to dzięki zamontowaniu na nich aktywnych wentylatorów przystosowanych do dużych obciążeń karty.

W standardzie karty z tego przedziału cenowego będzie oczywiście złącze HDMI, DVI oraz DisplayPort. Warto podczas zakupu zwrócić uwagę, czy wybrany model obsługuje najnowsze standardy jak DirectX 12, Open GL 4.5. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że odpalimy najnowsze gry. Karty graficzne za 800 zł zwykle nie wymagają dodatkowego podkręcania GPU, lecz na to również warto zwrócić uwagę podczas wyboru karty. Bo przecież mocy nigdy za wiele.

Zanim zdecydujesz się na zakup karty graficznej za 800 złotych, dokładnie sprawdź parametry techniczne każdego modelu. Producenci oferujący karty graficzne do 800 zł to Asus, MSI, Sapphire, Gigabyte oraz Gainward. Jeżeli nie wiesz jaką kartę graficzną kupić, sprawdź poniższy ranking kart graficznych. Znajdziesz w nim model, producenta, opinie oraz aktualną cenę każdej karty.