God of War- nowa kamera, system RPG i gra bez loadingów

0
God of War 4
Rate this post

Nowe szczegóły na temat God of War prosto z Los Angeles- trwają targi E3.

Wszytko wskazuje na to, że więź potężnego Kratosa i jego syna nie będzie rozwijana jedynie w sferze emocjonalnej, ale także gameplay’owej. W God of War bezpośrednią kontrolę gracze mają jedynie nad Kratosem, jednak w niektórych momentach będziemy mogli pokierować także życiem jego syna. Co lepsze podczas gry, będzie możliwość ulepszania nie tylko Boga Wojny, ale także jego młodszą wersję- jego syna.

Na padzie zawsze będzie jeden przycisk przypisany do młodego wojownika. Dzieciak zawsze będzie mógł czynnie dołączyć do walki i pomóc w rozwiązywaniu zagadek. Taka współpraca pozwoli urozmaicić grę i pozwoli na chwilę przypomnienia The Last of Us.

Kratos będzie miał możliwość wpojenia swojemu synowi nowych umiejętności. W demie gry mogliśmy zaobserwować, że zaczyna uczyć go jak strzelać z łuku. Co nas cieszy? Mianowicie cieszy nas to, że gra nie zostanie w żaden sposób sztucznie podzielona. Gracze nie doświadczą bowiem żadnych problemów z płynnością gry i doładowywaniem kolejnych fragmentów lokacji. W przeciwieństwie do poprzedzających wersji God of War, w najnowszej z nich kamera nie będzie statyczna, lecz widok dostępny będzie zza ramion naszego bohatera. Gracze będą mogli dowolnie nią obracać za pomocą prawego analoga.

Mimo, iż gracze przed God of War nie doświadczą otwartego świata, to wirtualne zakątki są przepełnione tajemniczymi ścieżkami, nierozwiązanymi zagadkami i przedmiotami do podnoszenia. Podczas zamkniętej prezentacji, Kratos znajdował ogrom rzemieślniczych materiałów, statuetek i pancerzy. W God of War nie zabraknie bowiem rozbudowanego systemu RPG, jednak w najbliższych miesiącach pojawi się jeszcze więcej informacji na ten temat.

„W God of War Kratos uczy swojego syna jak zostać bogiem, a jego syn uczy go jak być znów człowiekiem”

Podsumowuje Cory Barlog, reżyser gry. Gra zostanie naprawdę solidnie odświeżona, więc jest na co czekać. Zapraszamy do obejrzenia trailera, który może akurat zachęci Was do zagrania w nową wersję gry.