Pokemon GO- 7 kluczowych porad, które musicie zobaczyć!

0
Pokemon GO

Najważniejszym jest, by regularnie kontrolować mapę. Wydaje się to być oczywiste, jednak nie chodzi o zerkanie na Pokemony znajdujące się w okolicy. Nigdy nie wiadomo, czy osoba znajdująca się w pobliżu nie ma zamiaru użycia przedmiotu Lure Module. Jeżeli przedmiot zostanie użyty, wtedy na naszej mapie pojawi się konfetti. Warto wtedy wybrać się w to miejsce, by skorzystać z siły przedmiotu, przyciągającego Pokemony w wybrane miejsce.

Przejdźmy jednak do 7 porad, z którymi warto się zapoznać.

  1. Ilość Pokeballi jest ograniczona. Na samym początku przygody z grą Pokemon GO łatwo jest się zapomnieć. Gdy nie uda nam się trafić Pokeballem w cel, rzucamy wtedy jeden za drugim. Należy pamiętać, że ilość tych przedmiotów jest ograniczona, dlatego warto zwolnić i rzucać dokładniej.
  2. Nie ignoruj żadnego Pokemona. Im wyższy mamy poziom, tym większa szansa na zdobycie rzadziej spotykanych Pokemonów. Na początku widzimy zwykle 2-3 rodzaje stworków, co może zacząć być irytujące. Jednak nie możemy ich ignorować, gdyż warto jest łapać każdego napotkanego przez nas Pokemona, które są źródłem zdobywanego przez nas doświadczenia. Stworki z początkowych poziomów łatwo jest ewoluować, co pomaga nam zyskać więcej cennych punktów XP.
  3. Daleki zasięg. Dookoła awatara możemy zobaczyć pulsujący punkt- oznacza on zasięg postaci. Warto pamiętać, że nie musimy podchodzić blisko Pokemona czy punktu Pokestop. Nasz cel znajduje się po drugiej stronie budynku? Żaden problem! Z pewnością dosięgniemy go bez potrzeby obchodzenia budynku dookoła. Próbuj więc śmiało, stukając na ekranie w ikonkę celu.
  4. Transferuj. Owy punkt wiąże się z punktem nr 2. Jeżeli zbierzemy dużą liczbę Pokemonów podstawowych na początkowych poziomach, z czystym sumieniem będziemy mogli część z nich przetransferować do Profesora Willowa. Aby to zrobić, wystarczy na ekranie stuknąć w stworka, zjechać na dół ekranu i kliknąć „Transfer”. Dzięki takim działaniom, zyskamy w zamian ciastka danego Pokemona, które przydadzą nam się dla stworka, którego sobie zostawiliśmy.
  5. Miej na uwadze listę okolicznych Pokemonów. Pamiętajmy zawsze o liście okolicznych Pokemonów, która widoczna jest w prawym dolnym rogu ekranu. Dzięki tej liście mamy możliwość zorientowania się, czy w naszej okolicy nie ma Pokemona, na którym nam zależy. Liczba łapek pozwala nam określić, jak daleko od nas znajduje się dany stworek. Trzy łapki oznaczają największą odległość.
  6. Wyłącz AR. Dostrzeganie Pokemonów na maskach samochodów, witrynach sklepowych czy ulicach jest bardzo ciekawym doświadczeniem. Jednak łapanie Pokemonów będzie o wiele bardziej wygodne, jeśli wyłączymy tryb rozszerzonej rzeczywistości. W tym przypadku wystarczy kliknąć przełącznik, znajdujący się w prawym górnym rogu. Zobaczymy wtedy wygenerowaną komputerowo łąkę, a Pokemon staje się bardziej statyczny. Ułatwi nam to trafienie w niego Pokeballem.
  7. Nie bój się Aren- one nie gryzą! Po osiągnięciu piątego poziomu, będziemy mogli wybrać się na Gymy, czyli Areny, na których będziemy mogli zmierzyć się z innymi. Co nam to daje? Dzięki starciom toczonym na Arenach zdobywamy punkty XP, a także cenne Pokecoins. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o Gymach, koniecznie zajrzyjcie tutaj. 🙂

Pamiętajmy także, że punkty Pokestop nie są jednorazowe. Gdy odwiedzimy taki punkt i zbierzemy w nim wszystkie nagrody, staje się on nieaktywny. Jednak tylko czasowo. Po upływie określonego czasu punkt znowu się aktywuje, dając nam kolejne korzyści.

Powodzenia!

5/5 - (1 vote)