TOP 5 najlepszych kart graficznych do 200 zł

Planujesz zakup karty graficznej do 200 złotych? Pamiętaj, że w tej kwocie nie kupisz mocnej karty graficznej do gier. Tania karta graficzna sprawdzi się w przypadku prostych gier, Internetu oraz do oglądania filmów.

Przeglądając oferty dostępnych na rynku modeli można znaleźć nawet karty z 2GB pamięci DDR3, wyposażonych w 64 bitową szynę danych. Z takim sprzętem bez problemu odpalimy nie jedną fajną grę. Karty graficzne do 200 zł wyposażone są w standardowe złącze PCI-Express 2.0 x16, w większości przypadku bez SLI.

Warto również dodać, że większość kart z tego przedziału cenowego wyposażonych jest w złącze HDMI, co umożliwia bezproblemowe podłączenie nowego monitora, telewizora, a nawet projektora. Dzięki obsługiwanym standardom DirectX 12 i Open GL 4.5 unikniemy problemów związanych z kompatybilnością gier i aplikacji. Co prawda, kupując tanią kartę graficzną możemy do niej podłączyć 2 monitory, to większość z nich nie posiada złącza Cross Fire.

Przed zakupem warto również zwrócić uwagę na okres gwarancji producenta. Najczęściej wynosi ona 36 miesięcy. Tania karta graficzna do 200 zł idealnie sprawdzi się podczas pracy z programami graficznymi do obróbki zdjęć. Przed zakupem nowego sprzętu warto jednak zastanowić się, do czego będziemy wykorzystywali komputer po zainstalowaniu nowej karty graficznej. Producenci oferujący karty graficzne do 200 zł to Asus, MSI, Sapphire, Gigabyte oraz Gainward. Jeżeli nie wiesz jaką kartę graficzną kupić, sprawdź poniższy ranking kart graficznych. Znajdziesz w nim model, producenta, opinie oraz aktualną cenę każdej karty.