Battlefield 1 – medale, doświadczenie i odblokowywanie broni

0
Battlefield - jak zdobyć medale, XP, odblokowanie broni

Medale, XP, bronie i obligacje wojenne w BF1

Proces zdobywania doświadczenia w trybie multi, w Battlefield 1 jest podzielony na różne elementy. Zdobywamy ogólne punkty doświadczenia, jednak każdą klasę postaci wbijamy osobno. Ogólny XP zawsze widoczny jest w menu głównym, zaraz przy ikonce rangi i obok logo Battlefield 1. Ten poziom widzimy także w tabeli wyników podczas meczów.

Poziom każdej z klas, możemy sprawdzić za pomocą zakładki „Żołnierz”, przechodząc kolejno do „Broń i gadżety”. Przeważająca liczba gadżetów i broni do odblokowania potrzebuje 2 lub 3 poziomu postaci. Tylko jedna z broni każdej klasy do odblokowania potrzebuje poziomu 10.

Jak szybko zdobywać XP?

Mimo, iż nie ma idealnego sposobu na szybkie zdobywanie doświadczenia, istnieje jeden złoty środek na jego przyrost – wykonuj cele i pomagaj drużynie. Jeśli skupimy się wyłącznie na eliminowaniu wrogów, XP poleci zdecydowanie wolniej.

Jeśli grasz Medykiem, pamiętaj o częstym dostarczaniu apteczek sojusznikom. Rzucaj je nawet na ziemię, ponieważ zawsze istnieje szansa na to, że zaraz ktoś pobiegnie obok apteczki.

Jako Żołnierz Wsparcia rozdawaj dużo amunicji – jest to bardzo dobry sposób na szybkie wbijanie poziomu. Możesz także wyposażyć się w narzędzie naprawcze i dla dodatkowych punktów doświadczenia reperować pojazdy.

Zwiadowca i Szturmowiec nie posiadają gadżetów wspomagających drużynę, jednak mają możliwość oznaczania wrogów i atakowania pojazdów, co zapewnia dodatkowe punkty doświadczenia.

Bardzo dużym bonusem do doświadczenia jest przejęcie obszaru w Podboju, Dominacji czy Operacji.

Jak zdobyć medale w Battlefield 1?

Zdobywanie medali w BF1 również jest świetnym sposobem zdobywania doświadczenia. Co tydzień losowanych jest 5 różnych medali. W praktyce są one zadaniami, które musimy wykonać. Przykładowo – medal o nazwie Gwiazda Dominium oferuje nam 5000 XP za rozegranie dwóch meczów w Dominacji, wygranie jednego z nich i zgarnięcie 20 flag w tym trybie.

By móc podejmować wyzwania, musimy najpierw aktywować medal – w zakładce „Żołnierz”, w menu podczas trwania meczu lub podczas ładowania rundy. Może być aktywny tylko jeden z medali, jednak możemy je zmieniać między meczami, dopasowując do trybu, w którym aktualnie gramy. Medale w Battlefield 1 losowane są co wtorek, dlatego warto zwrócić uwagę ile czasu pozostało do losowania, by zdążyć wykonać wyzwanie.

Jak odblokować bronie w Battlefield 1?

Proces odblokowywania broni i gadżetów w BF1 łączy różne rozwiązania z wszystkich odsłon serii Battlefield. By odblokować broń musimy osiągnąć konkretny poziom daną klasą i zapłacić odpowiednią sumę obligacji wojennych. Obligacje wojenne w Battlefield 1 zdobywamy bowiem wbijając kolejne poziomy doświadczenia.

Większość broni do odblokowania potrzebuje 2 lub 3 poziomu oraz około 200 obligacji. Nie jest to maksymalnie wygórowana cena, jednak należy pamiętać, że poziom klasowy rozwija się wolno.

Elementy ekwipunku możemy odblokować z poziomu gry, przed odrodzeniem się, klikając opcję „Dostosuj”. Można także skorzystać z aplikacji Companion, która dostępna jest na oficjalnej stronie Battlefield.

5/5 - (4 votes)