Starcie bogów zwiastuje epicki finał jubileuszowego roku RuneScape

0
Sliskes Endgame RuneScape
Rate this post

Misja “Sliske’s Endgame” to kulminacja trwającej ponad trzy lata linii fabularnej. Komu ostatecznie przypadnie w udziale niepojęta moc Kamienia Jas? Wszystko w rękach graczy!

Trwająca w RuneScape już od długiego czasu batalia bóstw dobiegnie końca w ciągu tygodnia za sprawą “Silske’s Endgame”. Ta nowa misja na poziomie grandmaster zapewni pełen dramaturgii finał historii, którą gracze śledzą i współtworzą już od trzech lat1, a także położy podwaliny pod nową, rozległą linię fabularną, która rozpocznie się w 2017 roku.

W “Sliske’s Endgame” zobaczymy pozostałe przy życiu bóstwa świata RuneScape w zaciętym boju o kontrolę nad artefaktem znanym jako Kamień Jas, który według mitologii gry stanowi źródło nieprzebranej mocy. Niebanalną fabułę misji ukształtowali swoimi czynami sami gracze, decydując o rozwoju tej linii fabularnej na przestrzeni ostatnich kilku lat. I to również gracze napiszą ostatnie karty tej historii. Chociaż misję będzie można powtarzać w nadchodzących tygodniach, to tylko decyzje, jakie społeczność graczy podejmie za pierwszym razem doprowadzą do zakończenia, które zostanie uznane za kanoniczne i wiążące dla przyszłej fabuły gry.

„Po ponad trzech latach, rozpoczęta przez Sliske rozgrywka pomiędzy bóstwami zmierza do finału o sile kataklizmu. O tym, w czyje ręce trafi niesamowita moc i władza, jaką daje Kamień Jas zadecydują działania graczy” – opowiada Dave Osborne, główny projektant RuneScape. „Tak dla graczy jak i dla nas, twórców gry, była to niesamowita podróż w nieznane, która rozpoczęła się u progu Szóstego Wieku – czyli w lipcu 2013 – od starcia bogów Zamoraka i Saradomina. To znamienne, że zakończenie historii o tak wielkiej skali zbiegnie się w czasie z finałem tego wyjątkowo pełnego atrakcji, jubileuszowego, 15. roku RuneScape”.

Slike’s Endgame” to ekscytujący finisz 15. Roku RuneScape, który obfitował w znaczące dla gry wydarzenia. Mowa tu o takich przełomowych momentach, jak debiut nowego silnika graficznego w kliencie NXT, odkrycie całkiem nowego kontynentu pośród generowanych proceduralnie Ziem Wschodnich, specjalna jubileuszowa misja stworzona przez braci Gower – twórców oryginalnego RuneScape – czy wreszcie premiera ostatniego rozdziału 12-letniej epickiej linii fabularnej Myreque.