Przegląd akcesoriów dla graczy – to musisz mieć!

0
Rate this post

Jesteś miłośnikiem gier, przede wszystkim komputerowych? Masz na koncie poważne sukcesy? A może wprost przeciwnie: dopiero zaczynasz i liczysz na jak najlepsze efekty? Sprawdź, co znajduje się w niezbędniku profesjonalnego gracza i zwiększ swoje szanse na wygraną!

Po pierwsza: wygoda

Wśród akcesoriów dla graczy jednym z najważniejszych jest fotel, i to nie byle jaki! Na granie poświęca się od kilku do nawet kilkunastu godzin dziennie. Wytrawni gracze w okresach turniejów potrafią nie spać ponad dobę, u boku towarzyszy z drużyny walcząc o zwycięstwo. To wszystko sprawia, że wygodny fotel jest im niezbędny. Nie tylko nie będą czuli zmęczenia czy bólu w wyniku długiego przebywania w jednej pozycji, ale także z biegiem lat ich zdrowie nie ulegnie znacznemu pogorszeniu. Fotel musi być dostosowany do sylwetki gracza, więc nie warto zamawiać go w ciemno, bez wcześniejszego wypróbowania. Należy też zwrócić uwagę na materiał – musi oddychać, nie potęgować potu, być odpowiednio miękki.

Po drugie: czytelność

Jak grać i wygrywać, skoro na małym ekranie nie widać przeciwników, a oddalone postacie są zamazane i równie dobrze mogą być drzewami? Do przeprowadzania satysfakcjonującej i efektywnej rozgrywki graczowi niezbędny jest monitor zewnętrzny. Sprawdza się rozmiar, który można objąć wzrokiem. Ciekawym rozwiązaniem jest nowoczesny ekran zakrzywiony, na którym każdy element znajduje się w ten samej odległości od oczu gracza. Rozdzielczość musi być wysoka.

Po trzecie: szybkość

Kiedy ściera się kilku bądź kilkunastu bardzo dobrych graczy, zwycięża ten, który ma więcej sprytu, ale również który jest szybszy. Wypowiedzenie komendy, wprowadzenie długiej kombinacji czy wykonanie skomplikowanego ruchu może się wiązać z wciskaniem wielu przycisków naraz. Na maksymalną oszczędność czasu pozwala klawiatura bogata w możliwe do zaprogramowania przyciski multimedialne i przełączniki widoków oraz charakteryzująca się krótkim skokiem klawisza. Taka klawiatura musi też wygodnie leżeć w dłoniach. Palce muszą sięgać klawiszy, a podkładki pod nagarski zapewniać stabilne oparcie. Pamiętaj, że o wygranej mogą przesądzić milisekundy!

Po czwarte: precyzja

Skoro klawiatura, to i mysz. Funkcjonalne akcesorium jest kolejną pozycją na liście must-have dla gracza. Właściwie dobrana myszka pozwala na precyzyjne mierzenie do wroga, co przydaje się np. podczas strzelanek. Ergonomiczna mysz gamingowa musi dobrze leżeć w dłoni i odznaczać się takim materiałem, który nie ślizga się pod palcami. Warto wybrać model z amortyzatorami, np. karbowaną powierzchnią w punktach styku dłoni z myszką. Nie mniej ważna jest rozdzielczość – co najmniej 1800 DPI, choć przy większym budżecie warto kupić nawet 4000 czy 7000 DPI. Na myszkach gamingowych, tak jak na klawiaturach, występują dodatkowe przyciski możliwe do zaprogramowania. Odtąd często stosowane lub rozbudowane komendy wyzwolisz za pomocą jednego kliknięcia.

Po piąte: kontakt

W grach drużynowych podstawa to szybki i skuteczny kontakt z kamratami. W porę Cię ostrzegą, dzięki czemu unikniesz śmierci lub utraty cennego wyposażenia. Możecie na bieżąco przygotowywać strategię, konsultować ruchy i powiadamiać się o niespodziankach. Słuchawki gamingowe z mikrofonem muszą doskonale tłumić dźwięki z zewnątrz, mieć odrębną regulację głośności i być ergonomiczne – dopasowane do kształtu Twojej głowy, byś po kilku godzinach gry nie odczuwał w niej bólu.