Top 5 zasad bezpieczeństwa, które trzeba wprowadzić mając swoją firmę

0
Rate this post

Prowadzenie firmy nie jest łatwe i nie chodzi tylko o to, że konkurencja jest duża, lecz także o fakt, że przepisy ciągle się zmieniają i jakoś nigdy na korzyść przedsiębiorców. Jednocześnie prowadząc firmę, trzeba zadbać o bezpieczeństwo. Dziś właśnie na owym bezpieczeństwie się skupimy. Przedstawimy Wam top 5 zasad bezpieczeństwa, które trzeba wprowadzićm mając swoją firmę.

Top 1: ochrona mienia

Akty wandalizmu zdarzały się, zdarzają i zdarzać będą. Dlatego trzeba chronić swoje mienia i na pewno na owej ochronie nie można oszczędzać. Warto więc zastanowić się nad zatrudnieniem firmy ochroniarskiej. Pamiętajcie, że zatrudnienia stróża, który ma już swoje lata w żadnym przypadku nie jest efektywne i niestety jeszcze bardziej zwiększa ryzyko aktów wandalizmu. W żadnym wypadku nie polecamy Wam psów stróżujących, ale nie dlatego, że się nie sprawdzają, lecz dlatego, że pies ma być członkiem rodziny. Co jeszcze możecie zrobić? Na pewno zainwestować w monitoring. Już sama informacja, że obiekt jest monitorowany działa odstraszająco. Ale nie chodzi o to, abyście kupili atrapę kamery. Zdecydowanie lepiej postawić na dobry sprzęt rejestrujący.

Top 2: ochrona IT

Życie potrafi zaskakiwać choć nie zawsze tak jak tego człowiek oczekuje. Często zaskakuje nagłą awarią firmowych komputerów i wyciekiem danych. Szukając przyczyny okazuje się, że nie jesteście ofiarą jakiegoś bardzo zaawansowanego cyberataku, lecz utraciliście dane na skutek błędu pracownika, który do tego był banalny. Rzeczywiście w sieci czyha wiele zagrożeń i wystarczy tylko chwila nieuwagi, by im ulec. Dlatego też pracownicy powinni być przeszkoleni w tej dziedzinie. Polecamy Wam więc zatrudnienie firmy IT z Wrocławia, która zadba nie tylko o przeszkolenie pracowników, ale też przygotuje dla Was plan ochrony. Pamiętajcie, że niezależnie czy mieszkacie w Warszawie czy Katowicach bądź, czy Waszym miejscem zamieszkania jest Wrocław It a więc technologia Informatyczna jest w waszym życiu, dlatego też outsourcing pełni tak ważną rolę.

Top 3: ubezpieczenie

W myśl zasady, że przezorny zawsze ubezpieczony warto, a nawet trzeba pamiętać o tym, by właśnie wykupić ubezpieczenie choćby od kradzieży czy nagłych wypadków. Dzięki temu będziecie mogli spać spokojnie, nie martwiąc się choćby tym, czy nie zostaniecie okradzeni. Ok, prawda jest taka, że prowadząc firmę zapewne i tak nie śpicie spokojnie, bo prowadzenie swojej działalności rzeczywiście nie jest łatwe. Ale warto zrobić wszystko, by zadbać właśnie o bezpieczeństwo swojej firmy i zakupienie ubezpieczenia jest jedną z tych jakże niezbędnych rzeczy. Czy ubezpieczenie firmy jest drogie? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bo tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaką ofertę wybierzecie i od jakiej kwoty się ubezpieczycie. Jedno jest pewne to fakt, że firm ubezpieczających jest naprawdę sporo, dlatego decyzji nie należy podejmować pochopnie. Na pewno każda decyzja powinna być maksymalne przemyślana i przeanalizowana. Do tego należy jeszcze porównać oferty i wybrać dla siebie tę najkorzystniejszą.

Top 4: usługi księgowych

Jak wiecie prowadzenie firmy nie jest łatwe, choćby dlatego, że przepisy często się zmieniają i nadążenie za nimi wymaga ciągłego ich śledzenia. Oczywiście trzeba sobie zdawać sprawę, że nieznajomość prawa nie zwalania zupełnie z odpowiedzialności. Dlatego też lepiej zatrudnić biuro rachunkowe niż na własną rękę prowadzić księgowość. Zapewne i tak macie mało czasu, a rzeczywiście prowadzenie rozliczeń jest trudne i wymagające. Pamiętajcie, że zatrudnienie specjalistów nie jest trudne, a w razie ewentualnej kontroli z urzędu skarbowego, to właśnie biuro rachunkowe może reprezentować Wasze interesy.

Top 5: bezpieczeństwo poprzez oszczędność

O bezpieczeństwo trzeba także zadbać poprzez oszczędność. I tutaj mamy na myśli przeprowadzenie termomodernizacji. Dzięki niej zrobicie nie tylko coś dobrego dla środowiska, ale też sporo zaoszczędzicie. Do tego możecie skorzystać z dopłat czy dofinansowań do inwestycji. Termomodernizacja może obejmować nie tylko wymianę źródeł ciepła, ale też stolarki okiennej czy drzwiowej a ponadto wprowadzenie smart rozwiązań.