Video Games Live Katowice 2016 – koncert muzyki z gier video coraz bliżej!

0
Koncert Video Games Live
Rate this post

Już w listopadzie po raz drugi do NOSPR zawita Video Games Live – najsłynniejsza trasa koncertowa muzyki z gier video, stworzona w 2005 roku przez Tommy’ego Tallarico, prawdziwą legendę branży oraz laureata licznych nagród (w tym rekordów Guinnessa, m.in. za największą widownię na koncercie symfonicznym, oraz najwięcej występów na trasie koncertowej muzyki symfonicznej).

Video Games Live od lat podróżuje po całym świecie, dając koncerty w najbardziej prestiżowych salach koncertowych z udziałem najsłynniejszych orkiestr. Koncert VGL to jednak więcej niż sama muzyka – to spektakularne widowisko multimedialne z synchronicznymi projekcjami video oraz pokazem świateł, które od wielu lat niezmiennie przyciąga całe rzesze entuzjastów muzyki z gier. Od pierwszego koncertu w Hollywood Bowl w Los Angeles, Video Games Live zbiera doskonałe recenzje i grało w takich prestiżowych salach koncertowych jak Royal Albert Hall (Londyn), Konzerthaus (Wiedeń), Palais de Congres (Paryż), czy Auditorio Nacional (Madryt), by w 2015 roku dać pierwszy koncert w katowickiej siedzibie NOSPR.

W 2016 roku VGL powraca do NOSPR ze zdwojoną siłą: nie tylko odbędą się dwa koncerty (15 i 16 listopada), ale zostaną one uświetnione premierą muzyki z Wiedźmina w wydaniu Video Games Live, która dopiero po katowickiej premierze na stałe zagości w repertuarze VGL. Koncertowi tradycyjnie towarzyszyć będzie strefa gier w Foyer NOSPR, w ramach której będzie można zapoznać się zarówno z najnowszymi, jak i klasycznymi grami video. Planowane są też konkursy z nagrodami, oraz mnóstwo innych atrakcji – serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników gier i nie tylko!

Video Games Live Katowice