Wielki Finał pierwszego sezonu Ligi Komputronik Gaming

0
Liga Komputronik Gaming Wielki Finał
Rate this post

W weekend 3 i 4 września zostanie rozegrany Wielki Finał pierwszego sezonu rozgrywek Ligi Komputronik Gaming. Dwudniowe święto graczy odbędzie się w stołecznej galerii Wola Park, gdzie mieści się największy salon Komputronik w mieście – Megastore.

Ogólnopolski cykl imprez pod nazwą Liga Komputronik Gaming wystartował 4 czerwca w Bielsku-Białej. W kolejnych tygodniach zorganizowano spotkania w Poznaniu, Krakowie i Rzeszowie. Podczas dwudniowych eventów, gracze próbowali swoich sił drużyno w Counter-Strike: Global Offensive oraz indywidualnie na boiskach FIFA 16. Dodatkowo z końcem czerwca uruchomiono rozgrywki online. Fani gier mogli brać udział w turniejach kwalifikacyjnych w ramach internetowych rozgrywek w Counter-Strike: Global Offensive,  League of Legends lub Hearthstone.

Ideą Ligi jest rywalizacja miast. Podczas lokalnych rozgrywek wybierani byli ich reprezentanci – najlepsi gracze i drużyny sezonu. To oni w pierwszy weekend września staną w szranki walcząc o mistrzostwo. Nie będzie to tylko indywidualne zwycięstwo, ale wygrana miasta.

Fani gamingu spotkają się w stołecznym CH Wola Park. Impreza wystartuje w sobotę, 3 września o godzinie 10.00, a zakończy w niedzielę o 17.30. Rozgrywki zlokalizowane będą w centralnym miejscu galerii – na Placu Pałacowym, gdzie poza stanowiskami dla graczy finałowych, dostępna będzie strefa FREE TO PLAY oraz symulatory wyścigowe.

Spotkania Ligi Komputronik Gaming to święto dla wszystkich miłośników gier, dlatego zapraszamy nie tylko osoby, które chcą stanąć do walki, ale także pozostałych fanów e-sportu. Tak jak na przystankach, także podczas finału przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji, w tym konkursy i mini turnieje z nagrodami. Zaprosiliśmy także specjalnych gości. Naszą strefę odwiedzą youtuberzy: Masterczułek, Mattyniu, Faja, Lucek i Niklaus Pieron – mówi Piotr Janus, Community Manager Komputronik. Zachęcamy warszawiaków do przyjścia na turniej i do kibicowania tym najlepszym – dodaje.

Pierwszy dzień finału poświęcony będzie graczom League of Legends i Hearthstone. Po dwóch meczach półfinałowych i starciu o trzecie miejsce, o 17.00 rozegrany będzie wielki finał w LoL. Zwycięzców Hearthstone wyłoni finał o 15.30. W tej grze rozgrywki rozpoczną mecze ćwierćfinałowe.

Z kolei w niedzielę rywalizować będą najlepsze drużyny w klasycznym sieciowym FPS-ie Counter Strike: Global Offensive. Pierwszy półfinał wystartuje o 10.00, natomiast zwycięzców poznamy po finałowym meczu rozegranym o 17.00.  Między 10.00 a 13.00 odbędzie się faza grupowa w FIFA 16, prowadząca do fazy pucharowej, która wystartuje o 14.00.

Finał w Warszawie to nie koniec Ligi. Kończymy pierwszy sezon, ale już tydzień później, w weekend 10-11 września, we Wrocławiu startuje II odsłona. Liczymy, że emocje dorównają tym, jakie towarzyszyły graczom w kończącym się sezonie – podkreśla Piotr Janus.

Oficjalnym komputerem Ligi jest Komputronik Infinity PBA-200 [S001]. To na nim rozgrywane są wszystkie mecze.

Więcej informacji o Lidze można znaleźć na stronie Komputronikgaming.pl i na fanpage’u.