To nie gra komputerowa, to prawdziwa walka o życie

0
Aliva
Rate this post

Grafika dopracowana do perfekcji. Kobieta w pełnym umundurowaniu walczy z wielką bestią – rakiem. Walczy do czasu aż kończy się jej amunicja… Tak zaczyna się spot kampanii „Wojna z rakiem”, prowadzonej przez Fundację Onkologiczną Alivia.

W produkcję spotu pro-bono zaangażowały się znane firmy, takie jak Saatchi & Saatchi / Interactive Solutions i Platige Image, a wszystko zostało przygotowane tak, aby końcowy efekt był jak najbardziej realistyczny. W hali produkcyjnej wysypano tony piachu, aktorka przeszła specjalne szkolenia z posługiwania się bronią, samą broń i magazynki stworzono na drukarce 3D, a graficy komputerowi spędzili długie godziny dopracowując każdy szczegół.

Efekt jest zachwycający, jednak nie to jest tu najważniejsze. Najważniejsze jest przesłanie, mówiące o ciężkiej walce z rakiem wielu pacjentów onkologicznych. O walce, która wymaga dużej determinacji i motywacji, ale też wsparcia od innych. Amunicja symbolizuje pieniądze, które często są niezbędne, by wygrać z chorobą, ponieważ NFZ nie refunduje wielu leków onkologicznych.

Chociaż medycyna idzie naprzód i coraz rzadziej rak jest wyrokiem, w Polsce wciąż wielu pacjentów umiera przedwcześnie. Nowoczesne, skuteczne leki, które w innych krajach europejskich są finansowane przez państwową służbę zdrowia, dla polskich pacjentów często są niedostępne. Chcąc być leczonym zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, polski chory musi często sam opłacić kosztowne leczenie. Koszty mogą sięgać nawet 50 000 zł miesięcznie, ale czasem tylko to daje szanse na przeżycie. Wiele rodzin zadłuża się, bierze kredyty, prosi o pomoc znajomych i nieznajomych… bo każdy dzień życia jest ważny i trudno jest pogodzić się z tym, że rak wygra, wiedząc, że są leki, które mogą go pokonać.

Dlatego tak bardzo potrzebne jest wsparcie dla chorych na raka. Można je okazać przekazując darowiznę lub 1% podatku Fundacji Onkologicznej Alivia (KRS 0000358654). Alivia już od 6 lat pomaga chorym w ich walce z rakiem, między innymi prowadząc Program Skarbonka, który umożliwia zbiórkę środków na leczenie. Dzięki wsparciu od wielu Darczyńców już ponad 400 osób uzyskało pomoc, na łączną kwotę ponad 5,7 miliona złotych. Wciąż jednak potrzeby są ogromne i bez pomocy od Darczyńców nie będzie możliwa skuteczna pomoc chorym.

Wejdź na stronę www.alivia.org.pl, dowiedz się więcej o działaniach Fundacji Alivia i dodaj chorym amunicji do walki z rakiem!