5 kroków do tworzenia dobrej strony www

0
strona-internetowa
Rate this post

W tym artykułu pomówimy o podstawowych rzeczach od których zaczyna się tworzenie stron www.

Więc, zdecydowałeś się na uruchomienie strony internetowej. Albo masz zamiar stworzyć witrynę dla kogoś. Pełen inspiracji i planów zasiadasz do komputera i… nie wiesz od czego musisz zacząć, nic nie przychodzi Ci do główny. W tym artykułu pomówimy o podstawowych rzeczach od których zaczyna się tworzenie każdej strony internetowej.

1. Najpierw planuj, a potem – projektuj

Dla każdej firmy tworzenie stron www jest jedną z najważniejszych inwestycji, ponieważ ma ona wpływ na skuteczne zaangażowanie klientów. Od tego jak będzie wyglądała strona, jakie informacje będą na niej zależy czy w ciągu kilku sekund klient zdecyduje się na to aby na niej pozostać i nawiązać z Tobą kontakt, czy też nie. Są to te rzeczy, które należy dokładnie przeanalizować i przemyśleć przed początkiem tworzenia strony.

Przede wszystkim trzeba aby zastanowić się nad tym, jaki będzie główny cel przyszłej strony www, co chciałbyś przekazać odwiedzającym z jej pomocą. Czy witryna powinna nakłonić klienta do kupna produktów, dokonania rezerwacji lub zachęcić do poznania informacji na temat firmy?

2. Wyróżniamy stronę!

Po tym, jak już określiłeś główny cel, który ma spełniać witryna, warto aby pomysleć o elementach wyróżniających. Zastanów się, co sprawi, że użytkownika będzie chciał zostać na stronie, jakie są zalety korzystania z Twoich usług, produktów itd.

3. Prostota ponad wszystko

Wiadomym jest, że nowy użytkownik, który trafi na stronę, w ciągu paru chwil musi odnaleźć na niej informacji, które go interesują. Więc, jeśli chcesz zaangażować użytkowników w przeciągu tego czasu, strona domowa Twojej witryny internetowej, zarówno jak i cała witryna, powinna być prosta i nie przeciążona przez mnóstwo elementów. Porządek w układzie strony, jasne CTA-elementy, ikony, tylko najważniejsze informacje – oto są podstawowe wymagania do każdej strony domowej. 

4. Inspiracja

Więc, już masz treść dla strony – nadszedł czas aby popracować nad częścią wizualną. Obejrzyj inne strony, aby zapoznać się z przykładami różnych designów i znaleźć inspirację do tworzenia naprawdę wspaniałej strony. Nie polecamy aby kopiować, lecz zapoznać się z dobrymi rozwiązaniami graficznymi i stworzyć coś niepowtarzalnego. I nie zapominaj o śledzeniu nowych trendów w designów.

5. A co mówią klienci?

Pamiętaj, że nie tylko Ty musisz być zadowolony ze swojej strony, ale również jej użytkownicy. Nie zapominaj, że strona powinna być wygodna dla użytkowników końcowych. Pamiętaj aby i regularnie się interesować użytkowników na temat designu witryny, jej działania itd. Zachęcaj klientów do tego przez różne promocji i gratisy.

Warto również odwiedzić stronę z poradnikiem jak zrobić stronę internetową samodzielnie bez płacenia setek a nawet tysięcy złotych firmą. Wystarczy zainstalować CMS jak np. WordPress oraz zakupić lub pobrać darmowy szablon strony oraz uzupełnić informacje, aby założyć własną stronę firmową, portal czy blog.