Call of Duty: WWII jest już dostępne na całym świecie

0
CoD WWII
Rate this post

Call of Duty wraca do korzeni serii i oferuje nowej generacji graczy epicką rozgrywkę w realiach II wojny światowej. Gra w okresie II wojny światowej dostarcza poruszającej i osobistej fabuły, twardo osadzony w realiach tryb multiplayer oraz przerażającą rozgrywkę w kooperacji w trybie Zombie Naziści.

Rozpoczyna się nowy sezon Call of Duty World League

Call of Duty: WWII jest już globalnie dostępne w wersji cyfrowej oraz wersji pudełkowej. Najbardziej oczekiwana gra końcówki tego roku według Nielsen Game Rank jest jednocześnie powrotem serii Call of Duty do samych początków marki, czyli do II wojny światowej. Nowy tytuł zabiera graczy na fronty największego konfliktu zbrojnego w historii, ukazane przez pryzmat osobistej historii heroizmu i nienaruszalnych więzi braterstwa w ogniu walki o uratowanie świata przed tyranią.

Call of Duty: WWII od Activision dostarcza także twardo osadzonego w realiach trybu multiplayer z nowymi, stawiającymi na zaangażowanie społeczności rozwiązaniami, jak również przerażającego trybu kooperacji, Zombie Naziści.

”Call of Duty: WWII to właściwa gra wypuszczona we właściwym czasie dla naszych fanów. Przeniesienie serii z powrotem do jej bohaterskich, militarnych korzeni było ogromną szansą, a także wielką odpowiedzialnością. Byliśmy zdeterminowani, aby dostarczyć niezapomniane doświadczenie II wojny światowej i mam nadzieję, że nam się to udało”, powiedział Eric Hirshberg, CEO Activision. „Nasze zespoły: Sledgehammer i Raven nie tylko uchwyciły ogromną skalę oraz unikatową atmosferę najbardziej brutalnej wojny jaką widział świat, lecz także wprowadziły wiele innowacji – począwszy od nowego wieloosobowego Trybu Wojny, po nową przestrzeń społecznościową z Kwaterą Główną, aż po straszny-aż-włos-się-jeży tryb Nazi Zombies. Nie ważne czy jesteś weteranem serii, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę – ta część połączy wszystkich fanów”.

„Call of Duty: WII było dla nas bardzo osobistym doświadczeniem, ponieważ członkowie zespołu Sledgehammer Games oraz obsada komunikowali się bezpośrednio z weteranami II wojny światowej. Od początku dawaliśmy z siebie wszystko, by odtworzyć realia i lokalizacje, pracując także przez lata nad materiałami źródłowymi, aby mieć pewność, że oddaliśmy ducha i ton konfliktu, którego zaznają gracze” – powiedział Glen Schofield, współzałożyciel i kierownik studia Sledgehammer Games.

„Uczestniczenie w zabraniu fanów Call of Duty z powrotem w czasy II wojny światowej było dla nas wszystkim niezapomnianym przywilejem” – dodał Michael Condrey, współzałożyciel i kierownik studio w Sledgehammer Games. „Opowieści o poświęceniu, braterstwie i altruizmie okazywanych przez mężczyzn i kobiet z tamtego wspaniałego pokolenia zainspirowało każdego z nas, by wykonać najlepszą robotę w naszej karierze. Tych skromnych bohaterów utrzymywaliśmy na pierwszym planie podczas tworzenia gry i z dumą dzielimy się tym ze społecznością Call of Duty, aby oddać im cześć”.

Call of Duty: WWII jest wypełnione niesamowitą ilością zawartości i dostarcza graczom nowych sposobów na komunikację, współzawodnictwo i włączenie się w życie społeczności we wszystkich unikatowych trybach rozgrywki. Kampania fabularna Call of Duty: WWII wciąga graczy w intensywną podróż pełnej trzymającej w napięciu akcji i epickich bitew. Gracze śledzą historię Ronalda „Reda” Danielsa, członka amerykańskiej 1 Dywizji Piechoty, który dołącza do sił brytyjskich i francuskiego Ruchu Oporu, by ruszyć do walki na plażach Normandii, podczas wyzwolenia Paryża i wreszcie w samych Niemczech.

Tryb multiplayer Call of Duty: WWII jest szybką, osadzoną w realiach i pełną akcji formą rozgrywki w najbardziej rozpoznawalnych lokalizacjach europejskiego teatru działań zbrojnych II wojny światowej, w której gracze otrzymują arsenał ikonicznych broni i wyposażenia, pozwalających dostosować się do różnych stylów gry i innowacyjnych sposobów na cieszenie się z tego trybu, w skład których wchodzą:

  • Tryb Wojny: Stworzony w partnerstwie z Raven Software, pozwala graczom na rywalizowanie ze sobą w rolach sił Aliantów lub Osi w zorientowanych na grę drużynową i realizację celów misjach.
  • Dywizje: Tryb ten redefiniuje system kreacji klasy pod kątem tego, jak gracze rozwijają swoje kariery w trybie multiplayer poprzez udostępnienie im możliwości zaciągnięcia się do pięciu ikonicznych dywizji: zawsze pierwszej na polu walki Dywizji Powietrznodesantowej, wyróżniającej się snajperską wprawą Dywizji Górskiej, potrafiącej się dostosować do każdej sytuacji Dywizji Piechoty, posiadającej najlepsze wyposażenie Dywizji Pancernej oraz uzbrojonego w amunicję zapalającą i strzelby Korpusu Ekspedycyjnego.
  • Kwatera Główna: Ewoluująca, współdzielona przestrzeń społecznościowa, pozwalająca graczom nawiązać kontakt z fanami i przyjaciółmi.

Zombie Naziści to całkowicie nowy, kooperacyjny tryb zombie, który wrzuca graczy wprost w mroczną, przerażającą i unikatową opowieść osadzoną w mitycznym i mistycznym wszechświecie II wojny światowej. Grający wyruszają na mrożącą krew w żyłach podróż przez zaśnieżoną, bawarską wioskę, która skrywa wynaturzony sekret niewyobrażalnej i potwornej mocy.

Wraz z premierą Call of Duty: WWII dobiegają półmetka przygotowania do największego jak dotychczas sezonu Call of Duty World League (CWL) z pulą nagród 4,2 milionów dolarów jako stawką – największą w esportowej historii Call of Duty. Gracze mogą startować w sieci w drabinkach CWL już od premiery gry poprzez wbudowany w nią tryb MLG GameBattles na PlayStation 4 i zdobywać punkty CWL Pro Points, co przekłada się na możliwość uczestniczenia w sieciowych i pozasieciowych ligach oraz wydarzeniach. Drużyny mogą też włączyć się do rywalizacji osobiście na turniejach CWL Global Open LAN,  z których pierwszym będzie CWL Dallas Open, rozgrywany 8-10 grudnia. Więcej informacji można uzyskać na stronie callofduty.com/cwl.

Premierze Call of Duty: WWII współtowarzyszy także kolejna akcja fundacji Call of Duty Endowment (zbierającej fundusze na pomoc weteranom wojennym), która zbiera z powrotem drużynę na doroczny maraton gier wideo Race to Prestige. Od 18:00 w czwartek, 2 listopada, influencerzy iiJERiiCHOii, GoldGloveTV, TmarTn, Hutch and VernNotice grają na żywo w pełnym akcji streamie trybu multiplayer z Call of Duty: WWII bezpośrednio z siedziby Sledgehammer Games – bez przerwy, dwadzieścia cztery godziny na dobę aż do niedzieli 5 listopada! Każdy gracz będzie mógł oglądać transmisję, w której pojawią się specjalni goście oraz członkowie ekipy developerów, pod adresem twitch.tv/therace.

Gra Call of Duty: WWII otrzymała klasyfikację PEGI 18 i jest już dostępna na konsolach PlayStation 4, Xbox One X oraz Xbox One. Dla fanów grających na platformie PC, gra została też udostępniona poprzez Steam. Call of Duty: WWII ukazało się w następujących edycjach:

  • Standard Edition oraz Digital Standard Edition
  • Digital Deluxe Edition, zawierającą karnet sezonowy** i wiele więcej
  • Pro Edition, zawierającą karnet sezonowy**, kolekcjonerski steelbook i wiele więcej

W sprawie dostępności wszystkich edycji Call of Duty: WWII skontaktujcie się z lokalnymi dystrybutorami. Zawartość karnetu sezonowego jest udostępniana najpierw na Playstation 4.

**Nabywcy karnetu sezonowego otrzymują całą zawartość karnetu sezonowego Call of Duty: WWII przewidzianą na rok 2018. Zawartość karnetu sezonowego nie jest ostatecznie potwierdzona i może podlegać zmianom oraz nie zawierać całości możliwej do pobrania zawartości dostępnej dla gry. Zawartość karnetu sezonowego może nie być dostępna dla wszystkich krajów, a ceny i daty premiery zawartości mogą się różnić w zależności od platformy. Zawartość karnetu sezonowego powinna być pobierana wyłącznie poprzez wbudowany w grę sklep. Nie należy kupować poza nim, co może grozić ponownym naliczeniem kwoty do zapłacenia. Elementy zawartości z karnetu sezonowego mogą być sprzedawane osobno.

Gra jest wydawana przez Activision Publishing, Inc. , spółkę zależną Activision Blizzard, Inc. (NASDAQ: ATVI), a jej developerem jest Sledgehammer Games, korzystające z dodatkowego wsparcia developerskiego Raven Software. By uzyskać najświeższe informacje o grze, wejdź na: www.callofduty.com, www.youtube.com/callofduty lub śledź @CallofDuty oraz @SHGames na Twitterze, Instagramie and Facebooku.