Coffee Noir- nowy przedstawiciel gatunku Serious Games. Robi wrażenie!

0
Coffe Noir
Rate this post

Coffee Noir jest detektywistyczną grą biznesową stworzoną przez poznańskie studio.

Doji, bo tak właśnie nazywa się poznańskie studio, stworzyło coś naprawdę wyjątkowego.  Kryminał, biznes i tajemniczy klimat noir- to wyjątkowe połączenie ma na celu wprowadzenie na rynek gier edukacyjnych czegoś zupełnie świeżego i zaskakującego. Gracze na pewno nie będą narzekali na inteligentną rozgrywkę.

Jednak o co w tym wszystkim chodzi?

Gracze przeniosą się do roku 2021, gdzie w londyńskiej alternatywnej rzeczywistości niewiele się zmieniło. Deszczowa pogoda sprzyja mnożeniu się tajemnic, na które nikt nie zwraca większej uwagi. Prywatny detektyw Arthur Oliver, który złote lata swojej kariery dawno już ma za sobą, w nieoczekiwany sposób staje się częścią nierozwikłanej londyńskiej zagadki. Musi bowiem dowiedzieć się, dlaczego lokalny przedsiębiorca Richard Kersey zaginął bez wieści.

Jest to jednak tylko wstęp do rozgrywki. W tym momencie cała akcja spoczywa w rękach gracza, wcielającego się w rolę wspomnianego wcześniej detektywa. Ma on bowiem za zadanie dotarcie do 11 biznesmenów, którzy mogą być silnie związani z nierozwikłaną zagadką. Gracz ma do pokonania cały wachlarz osobowości i musi zainicjować strategiczne rozmowy. Pomimo wszystkich nieudogodnień i niewygodnych rozmów, gracz musi zachować pokerową twarz i nie dać się rozgryźć.

Właśnie w tym miejscu twórcy zaplanowali część edukacyjną- skuteczność śledztwa zależy tutaj od umiejętności biznesowych gracza. Ich zdobywanie, dzięki wciągającej rozgrywce oraz obszernym materiałom edukacyjnym dołączonym do gry, przychodzi w sposób intuicyjny a wykształcenie w sobie cech skutecznego przedsiębiorcy staje się więc równie istotne, co wytropienie sprawcy.

Coś o twórcach- pasjonaci, gracze, ekonomiści

Twórcom Coffee Noir z pewnością można zaufać pod względem zdobywania wiedzy. Łączą oni bowiem swoje doświadczenia akademickie z nieopisaną pasją do gier. Stworzona przez nich postać Arthura Olivera pozwala graczowi opanować podstawy zarządzania przedsiębiorstwem. Pod pieczą graczy znajdują się bowiem działy produkcji, kadr, marketingu czy też działy sprzedaży. Gra w szczególności stawia na zdobywanie przez nas umiejętność właściwego prowadzenia rozmów biznesowych, dzięki systemowi negocjacji z biznesmenami.

Udoskonalenia

Coffee Noir jest to produkt dostępny w ramach platformy e-learningowej Doji-Academy. Już teraz można zapoznać się z grą w wersji early acces. Nietuzinkowe i profesjonalne podejście do oprogramowania edukacyjnego z pewnością wyróżnia jej twórców, ale ich ambicje na tym się nie kończą. Coffee Noir zyskuje wiernych fanów, m.in. dzięki poznańskiemu festiwalowi fantastyki — Pyrkonowi, na którym zespół Doji prezentował grę w strefie indie games oraz Pixel Heaven Fest, w którym dostała się do finału konkursu Pixel Awards 2016. Na poziomie detali kryminalna gra biznesowa wciąż się rozwija, zyskując tym samym na funkcjonalności.

Zapraszamy zatem do zapoznania się z tym fantastycznym dziełem i czekamy na Wasze relacje z rozgrywki. Poniżej możecie zobaczyć galerię zdjęć przedstawiającą zagadkową produkcję jaką jest Coffee Noir.