Gwint gotowy na cross-play PS4 i Xbox One!

0
GWINT Wiedźmin
Rate this post

CD Project przygotowało tytuł Gwint: Wiedźmińska gra karciana pod cross-play PlayStation 4 oraz Xbox One. Nie jest to pierwszy taki projekt, bowiem szlak przeciera już Rocket League.

Trzymamy kciuki, by Rocket League przetarło szlak – podsumował szef firmy, Marcin Iwiński, w wypowiedzi dla serwisu IGN.

Techniczne rozwiązanie na PlayStation 4 jest gotowe i bardzo chcielibyśmy dodać platformę Sony do listy cross-play na początku testów beta. Potrzebujemy zgody Sony. Chodzi w końcu o graczy, no nie? – dodał Marcin Iwiński.

Sony jest na tyle dużą firma, że musi im zająć chwilę sprawdzenie, jakie przeszkody mogą się pojawić i jakiego rodzaju problemy mogą wystąpić – tłumaczył Jeremy Dunham wiceprezes studia Psyonix odpowiedzialnego za tytuł Rocket League.

Microsoft w ramach projektu Cross-Network Play ogłoszonego w marcu pozwoli graczom zagrać wspólnie w wybrane produkcje z posiadaczami PlayStation 4 i PC.

Shuhei Yoshida z Sony odwołał się jednak do utrudnień, jakie mogą napotkać podczas łączenia sieci.

PC to otwarta platforma, więc jest dużo łatwiej. Połączenie graczy pomiędzy dwiema zamkniętymi sieciami jest dużo bardziej skomplikowane, więc musimy współpracować z producentami i wydawcami, by zrozumieć, co starają się osiągnąć.

Musimy też spojrzeć na kwestie techniczne, co może być akurat najprostszą kwestią. Do tego dochodzą sprawy biznesowe i strategiczne – dodał Shuhei Yoshida.