Przedsprzedaż Xbox Series X i Series S na Allegro!

0
Rate this post

2020 rok był wyjątkowy pod wieloma względami, jednak z perspektywy gracza czy osób zainteresowanych branżą elektronicznej rozrywki, będzie to jeden z ważniejszych okresów od lat. Przyczyną tego jest premiera nowych konsol Microsoftu i Sony. Obaj producenci przygotowywali się do tego od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz gracze mogą poczuć, że 9. generacja zbliża się wielkimi krokami. Codziennie na branżowych serwisach pojawia się kilkanaście newsów i analiz dotyczących PS5 czy konsol Microsoftu. Gigant z Redmond postanowił przygotować aż dwie duże konsole, chcąc trafić tym samym do szerszego grona odbiorców. Czy mu się to uda i czym dokładnie różnią się od siebie Xbox Series X i Xbox Series S? Sprawdź, na którą konsolę 9. generacji od Microsoftu warto się zdecydować?

Przedsprzedaż konsol Microsoftu 9. generacji – gdzie warto złożyć zamówienie?

Obie konsole Giganta z Redmond będą miały swoją premierę już 10 listopada, jednak wcześniej, bo 22 września, pojawi się przedsprzedaż Xbox Series X i Series S m.in. na Allegro, co pozwala mieć pewność, że urządzenie pojawi się w dniu startu 9. generacji w domu gracza. Choć zarówno Microsoft, jak i Sony nie zapowiedziało zbyt wielu gier na start, to jednak pierwszy z tych producentów ma coś, co może przeważyć szalę jeśli chodzi o wybór nowej konsoli. Mowa o Game Passie, czyli abonamencie dla graczy, który daje dostęp do ponad setki gier dzięki jednej, cyklicznej opłacie.

Małe jest piękne i potężne, czyli Xbox Series S w pigułce

Wraz z rozwojem dystrybucji cyfrowej, sprzedaż gier wideo w dużej mierze przeniosła się do sieci, oferując odbiorcom wygodę i możliwość zagrania w grę tuż po jej zakupieniu na jednej z wielu platform. O ile przy okazji premiery konsol poprzedniej generacji nie było to aż tak widoczne, tak teraz zarówno Sony, jak i Microsoft przygotowali wersję konsoli “All Digital”. Oznacza to, że nie będzie miała ona napędu, a wszystkie gry będą uruchamiane cyfrowo.

W przypadku Giganta z Redmond będzie to Xbox Series S w kolorze białym. Choć będzie on mniejszy, a co za tym idzie, jego moc obliczeniowa będzie ograniczona, to dalej pozwoli on zakosztować nowej generacji. Przemawia za tym m.in. dysk SSD o pojemności 512 GB, który skróci czas ekranów ładowania i w zauważalny sposób przyspieszy działanie gier. Konsola dalej będzie miała wsparcie dla ray tracingu, technologii wspomagającej generowania realistycznych refleksów świetlnych w czasie rzeczywistym. Z kolei jej pełna moc obliczeniowa szacowana jest na 4 TFLOPS, na co wpływ ma m.in pamięć RAM 10 GB i 8-rdzeniowy procesor AMD Zen 2.

Xbox Series X – duża moc i prawdzie 4K od Microsoftu

Większy, utrzymany w kolorze głębokiej czerni, Xbox Series X również będzie miał 8-rdzeniowy procesor od AMD, jednak jego częstotliwość taktowania wynosi już 3,8 GHz, co ma zwiększyć wydajność całego urządzenia. 12 GB pamięci RAM i układ graficzny AMD RDNA 2 mają pozwolić na płynne generowanie obrazów, co zwiększy komfort oglądania filmów czy grania w gry w rozdzielczości 4K Ultra HD. Płynność animacji sięgać ma 120 FPS-ów, a sama konsola będzie miała czytnik płyt Blu-ray.

Więcej o grach na 9. generację i samych konsolach Xbox Series X i Xbox Series S można przeczytać na Allegro – tam też dostępne są ofert przedsprzedażowe konsol Microsoftu.