Konsolowy Minecraft dostępny wkrótce w trybie Battle

0
Minecraft
Rate this post

Wraz z najnowszą aktualizacją gry Minecraft gracze dostaną trzy nowe mapy trybu deathmatch.

Microsoft oraz Mojang zapowiedzieli, że już w tym roku w czerwcu konsolowi gracze Minecrafta otrzymają aktualizację w postaci trybu Battle. Będzie to jedna z wielu planowanych mini-gier.

– W trybie Battle gracze rywalizują ze sobą, a chcąc przetrwać, muszą ścigać się po broń i zasoby ze skrzyń, unikać niebezpieczeństw na każdej z map i nie dopuścić do śmierci z głodu. Tryb ten stworzyliśmy z myślą o graczach konsolowych i rywalizacji przed jednym ekranem: można grać w maksymalnie czteroosobowym gronie na podzielonym ekranie lub w osiem osób online. Do zabawy w sieci można zaprosić znajomych lub skorzystać z wbudowanego w grę matchmakingu.

Głównym zadaniem graczy w nowym trybie będzie przetrwanie, bowiem wygrywa ten kto zostanie ostatni przy życiu. Polegli bohaterowie odrodzą się jako nietoperze i będą mogli przeszkadzać pozostałym uczestnikom rozgrywki. Dodatkowo w przerwach pomiędzy meczami gracze będą mogli odkrywać lobby.

Nowa aktualizacja dla Minecraft wydana zostanie w czerwcu na platformy: Xbox One, Xbox 360, PS4, PS3, Vita i Wii U. Jako zachętę do zabawy w nowym trybie Battle gracze dostaną trzy darmowe mapy. Kolejne zaś będzie można dokupić za 2,99$ za pakiet.