Kupujemy Xbox One – dlaczego warto?

0
Kupujemy Xbox One - dlaczego warto
Rate this post

Ludzie różnią się pod wieloma względami, także pod kątem tego, jaką konsolę wolą: Xbox czy Play Station. Dla tych, co cenią bardziej tę pierwszą markę, przygotowaliśmy ten artykuł. Utwierdzi on ich bowiem w swojej pewności, że to doskonały wybór. Fani Play Station zaś muszą przełknąć gorzką prawdę, że Xbox tu góruje i to na wielu frontach. Szczególnym przykładem jest Xbox One, który właśnie opiszemy poniżej.

Kompatybilność wsteczna

To opcja, dla której wiele osób wybiera właśnie tę, a nie inną konsolę. To szczególnie pozytywne dla każdego, kto kocha wracać do starych gier, do tej sentymentalnej podróży w przeszłość. Każdy gracz ma swoje ulubione starsze tytuły, w które dawniej grał zawzięcie, ale później seria się skończyła, pojawiły się lepsze modele konsol i nie dało się już powrócić do tego fascynującego świata. Na Xbox One to możliwe, bo kompatybilność zapewnia grę w tytuły, które pierwotnie zostały zaprezentowane na Xboxa 360, a więc urządzenie siódmej generacji z premierą w 2005 roku.

Domowe centrum rozrywki

Xbox One to zresztą nie tylko gry, bo to rozrywka różnego rodzaju na najwyższym poziomie. Konsola pracuje pod kontrolą zmodyfikowanego systemu operacyjnego Windows, a stała łączność z internetem (przez Wi-Fi) zapewnia obsługę różnych ciekawych aplikacji, jak YouTube, HBO GO, Vine czy Netflix. Dla fanów sportu dostępne są takie programy jak Channel 9 i Carbon TV, wielbiciele filmów zaś mogą korzystać z odtwarzacza multimedialnego, dzięki któremu można odtwarzać filmy na płytach DVD i Blu-ray.

Kolejną świetną informacją jest to, że każdy użytkownik Xbox One może na konsoli przeglądać internet – a to za sprawą przeglądarki Microsoft Edge. Ale nie tylko, bo dostępne są też rozmowy ze znajomymi na Skypie czy przechowywanie plików na dysku wirtualnym – OneDrive. Ważne też jest to, że sprzęt obsługuje pakiet biurowy Microsoft Office.

Łatwe kupowanie gier

Wspominaliśmy o dostępie do starych gier, ale równie łatwo jest z nowościami, co zapewnia sklep Microsoftu – Xbox Live Marketplace. Szczególnie że można tu nabyć najlepsze tytuły po okazyjnych cenach. Płacić można za nie w różny sposób: pieniądze mogą być pobierane z naszego konta lub poprzez PayPal. Co ciekawe, jesteśmy w stanie płacić też zdrapkami, które kupimy w kioskach, księgarniach czy sklepach z elektroniką.

Specyfikacja Xbox One zachwyca pod każdym względem, bo sprzęt został wyposażony w ośmiordzeniowy procesor x86-64, jaki bazuje na architekturze Jaguara (stworzona przez AMD). Mamy tu doskonałe taktowanie – 1,75 GHz i 2 MB pamięci podręcznej. Grafikę dostarcza układ AMD GXN 168-SPU. Wydajność to 8 GB pamięci operacyjnej typu DDR3 z 32 MB pamięci ESRAM, a na gry zostało przeznaczonych: 500 GB, 1 TB lub 2 TB. Co do portów, to na obudowie znajdziemy miejsce dla dwóch portów HDMI, trzech portów USB 3.0 oraz złącza Ethernet. Łączność zapewnia Wi-Fi 802.11n.

Jak widać, nie ma przesady w stwierdzeniu, że konsola Xbox One to porządny sprzęt, który poza świetnymi (starymi i nowymi) grami, zapewnia też fascynującą rozrywkę na najwyższym poziomie.