Jaką kartę graficzną kupić? Który model wybrać?

4.9/5 - (13 votes)

Zakup dobrej karty graficznej to nie lada wyzwanie. W sklepach dostępnych jest wiele modeli kart graficznych o najróżniejszych parametrach. Ze względu na ilość parametrów jakie należy wziąć pod uwagę przed zakupem często pojawia się pytanie. Jak wybrać kartę graficzną do gier, aby wszystko chodziło płynnie, a nasz portfel nie świecił pustkami? Rozwiązaniem tego problemu jest poniższy ranking kart graficznych. Poniżej zaprezentowane w rankingu karty graficzne to modele, które cieszą się największych zainteresowaniem graczy.

Ranking kart graficznych PC przygotowany został specjalnie z myślą o tych, który mają problem z wyborem najlepszej karty graficznej do swojego komputera. Rzetelność poniższego zestawienia potwierdzają opinie użytkowników oraz ogólna ocena kart. Daje nam to pewność, że dany model karty graficznej wart jest swojej ceny.

Jeżeli nie wiesz, jaką kartę graficzną do swojego komputera kupić, sprawdź poniższe zestawienie. Znajdziesz tam tanie i dobre karty graficzne, ale także droższe modele o większej wydajności. Nie ważne czy szukasz dobrej karty do gier, czy też do codziennego przeglądania Internetu – w poniższym TOP 10 kart znajdziesz model idealnie pasujący do Twoich potrzeb. Ważne jest, aby przed zakupem karty graficznej sprawdzić i porównać wszystkie dostępne modele. Dopiero na tej podstawie możemy realnie ocenić, który model kupić.

Poniższy ranking kart graficznych aktualizowany będzie z każdym miesiącem, aby stale prezentować najlepsze karty graficzne dostępne na rynku. Nadal nie wiesz jaką kartę graficzną kupić? Sprawdź poniższy ranking.

Ranking kart graficznych – TOP 10 najwydajniejszych kart graficznych w grach

Do najpopularniejszych producentów kart graficznych należą Gigabyte, Asus, Sapphire i MSI. Każdy ze wspomnianych producentów oferuje dobre i tanie karty graficzne. Powyższy ranking kart graficznych pozwoli Ci podjąć decyzję jaką kartę graficzną kupić. W zestawieniu znajdziesz również aktualną cenę urządzenia i opinie.

Powyższy ranking kart graficznych prezentuje modele, które bez problemu podołają takim grom jak: Battlefield 1, Watch Dogs 2, Dark Souls III, Titanfall 2, XCOM 2, Mafia III, Forza Horizon 3, Wiedźmin 3: Dziki Gon, Gears of War 4, Dying Light: The Following, Resident Evil VII: Biohazard, Mass Effect: Andromeda, Sniper Elite 4, Elex, GTA V i wiele wiele innych produkcji z roku 2016 i 2017. Mając najlepszą kartę graficzna na rynku nie musimy się zatem martwić, że któraś z gier w dniu premiery nam nie odpali.

Zdecydowanie najmocniejszą kartą graficzną na rynku jest Nvidia GeForce GTX 1080, która króluje na wszystkich listach najwydajniejszych kart do gier. GTX 1080 bez problemu radzi sobie z rozdzielczością 4K, bowiem z myślą o właśnie takiej rozdzielczości była projektowana. Dodatkowo karta płynnie obsługuje wirtualną rzeczywistość (VR). Nvidia GeForce GTX 1080, która króluje w poniższym rankingu wyposażona jest w procesor graficzny Pascal z 2560 rdzeniami CUDA wspomaganych przez 8 GB pamięci GDDR5X. Taktowanie rdzenia karty to 1607/1733 MHz, natomiast dla pamięci wideo taktowanie wynosi 2500 MHz. Karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1080 wyposażona jest w następujące wyjścia wideo: DVI-D, HDMI 2.0 i 3x DisplayPort 1.4. Całość wspomagana jest przez dodatkowe zasilanie z 8-pinowego gniazda.

Każdy model z zaprezentowanego poniżej rankingu kart graficznych idealnie sprawdzi się podczas grania w najnowsze gry. Przed zakupem warto jednak indywidualnie sprawdzić parametry techniczne każdej karty. Dlaczego jest to takie ważne? Karty różnią się wydajnością, a więc i poborem mocy. Dokładnie sprawdź każdą kartę oraz zweryfikuj, czy Twój komputer wyposażony jest w odpowiedni zasilacz gamingowy.  Nie wiesz jaką kartę graficzna kupić? Sprawdź poniższy ranking kart graficznych prezentujący najwydajniejsze karty w grach.

Zobacz inne rankingi kart graficznych

Karty graficzne do 200 zł – ranking
Karty graficzne do 300 zł – ranking
Karty graficzne do 400 zł – ranking
Karty graficzne do 500 zł – ranking
Karty graficzne do 600 zł – ranking
Karty graficzne do 700 zł – ranking
Karty graficzne do 800 zł – ranking
Karty graficzne do 900 zł – ranking
Karty graficzne do 1000 zł – ranking

4.9/5 - (13 votes)