Mirror’s Edge Catalyst – lepsza na PS4, PC czy XOne?

0
Mirror’s Edge Catalyst
Rate this post

Redaktorzy Gamingbolt prezentują porównanie trzech wersji oczekiwanych produkcji od EA Games.

Twórcy serwisu Gamingbolt postanowili skupić uwagę nad Mirror’s Edge Catalyst w wersjach na PC, PS4 oraz XOne. Mowa tutaj o wersji testowej, dlatego też należy mieć na uwadze fakt, że ostateczna wersja może być o wiele lepsza. Zobaczmy jednak, jakie wnioski wyciągnął serwis Gamingbolt.

Otóż… wersja na PS działa przez większość czasu w 60 klatkach na sekundę, a jest to bardzo dobry znak. Dlaczego? Dlatego, że jeśli wersja testowa osiąga tak dobry wynik, to  ostateczna wersja Mirror’s Edge Catalyst nie powinna zawieść graczy. Gra postawiona została na popularnym silniku graficznym Frostbite od EA Games, który zasilał między innymi Star Wars: Battlefront. Jednak wszystko ma swoje plusy i minusy… Do plusów z pewnością można zaliczyć to, że gra wygląda bardzo dobrze. Minusem jednak jest to, że jakość kosztuje. Zatem, tak samo jak w przypadku Battlefronta, Mirror’s Edge Catalyst na konsolach nie działa w natywnej rozdzielczości 1920x1080p. Na PS4 grę zobaczymy w 900p, a na Xboksie w 720p.

Redaktorzy Gamingbolt testowali grę na komputerze o podzespołach: karta graficzna Nvidia GeForce GTX 970, procesor Intel i7 3770 i pamięć 16 GB. To pozwoliło na płynną zabawę z kilkoma sporadycznymi spowolnieniami. Gamingbolt podkreśla, że po tak zwanej becie widać, iż gra jest dobrze zoptymalizowana.

Poniżej nagrania z testów: