TOP 5 najlepszych kart graficznych do 600 zł

Mając do dyspozycji 600 zł możemy kupić dobrą kartę graficzną do gier. Karty dostępne w tej cenie to flagowe modele znanych producentów jak Asus, MSI, Sapphire, Gigabyte oraz Gainward z poprzednich lat. Mimo tego, że nie są to obecnie najmocniejsze kary graficzne dostępne na rynku, oferują wysoką wydajność adekwatną do swojej ceny. Bez problemu odpalimy nowe gry nawet na średnich detalach i rozdzielczości Full HD. Starsze produkcje uruchomimy na wysokich i ultra wysokich ustawieniach graficznych.

Zaletą kart graficznych do 600 zł jest ich energooszczędność. Mimo wysokiej wydajności (adekwatnej do swojej ceny) nie pobierają dużych ilości prądu. Możemy zatem być pewni, że po zakupie nowej karty rachunek za prąd nie wzrośnie dwukrotnie. Parametry techniczne kart w tym przedziale cenowym są zadowalające, bowiem napędza je od 2GB do 4GB pamięci GDDR 5 na szynie 128 bitów co daje rewelacyjne osiągi w grach. Liczba rdzeni CUDA / procesorów strumieniowych waha się pomiędzy 640 – 896 w zależności od zamontowanego chipsetu NVIDIA / AMD.

Gamingowe karty pamięci w cenie 600 zł obsługują bez problemów maksymalną rozdzielczość w trybie cyfrowym 7680 x 4320. Karty graficzne do gier posiadają również możliwość podkręcenia taktowania GPU nawet o 7-10%, dzięki czemu możemy podnieść jeszcze bardziej wydajność układu. Złącza dostępne w kartach gamingowych to HDMI, DVI oraz DisplayPort. W tym przedziale cenowym obsługa standardów DirectX 12 i Open GL 4.5 (oraz 4.4) to podstawa, a więc o kompatybilność z grami nie mamy co się martwić. Dodatkowo w zależności od karty dostępne jest wsparcie dla CrossFire / SLI.

Karty graficzne do 600 zł objęte są zazwyczaj gwarancją przez 36 miesiące. Zanim zdecydujesz się na zakup danego modelu, dokładnie sprawdź parametry techniczne każdej karty graficznej. Producenci oferujący karty graficzne do 600 zł to Asus, MSI, Sapphire, Gigabyte oraz Gainward. Jeżeli nie wiesz jaką kartę graficzną kupić, sprawdź poniższy ranking kart graficznych. Znajdziesz w nim model, producenta, opinie oraz aktualną cenę każdej karty.


4.8/5 - (5 votes)