Jaki fotel gamingowy wybrać? Sprawdź Krzesło XILIUM G Red Edition!

0
Rate this post

Ludzki kręgosłup nie jest niestety niezniszczalny. Oznacza to, że wielogodzinne sesje z ulubioną grą mogą negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Istnieją jednak pewne kroki, które możemy podjąć, aby temu zapobiec. Pierwszym z nich jest zakup odpowiedniego wyposażenia i nie mówimy tu jedynie o sprzęcie do grania. Zakupem, na który decyduje się coraz więcej osób jest krzesło dla graczy. Na co zwrócić uwagę decydując się na taki zakup i jaki fotel gamingowy wybrać?

Fotel dla gracza a krzesło biurowe 

Mimo tego, że na krześle biurowym można naprawdę wygodnie siedzieć, z pewnością nie jest to mebel idealny dla gracza. Fotel gamingowy różni się od niego wieloma rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Na pierwszy rzut oka możemy zauważyć specyficzny design, wzorowany na fotelach znajdujących się w samochodach wyścigowych. To właśnie przede wszystkim budowa ma zapewnić ergonomię oraz komfort podczas wielogodzinnych gier. Na ergonomię wpływa:

  • kształt oraz wymiary siedziska i oparcia,
  • szeroki zakres zmian położenia fotela,
  • obecność poduszek, które możemy regulować.

Co jeszcze jest ważne?

Fotel gamingowy – obowiązkowe elementy wyposażenia

Fotel gamingowy musi posiadać wszystkie niezbędne funkcje, które zapewnią nam świetne dopasowanie do naszych potrzeb. 

  • Regulowane odchylenie do tyłu. Parametr ten określa kąt odchylenia, jaki może osiągnąć podparcie.
  • Regulowaną wysokość krzesła. Każdy może wówczas dopasować krzesło do swojego biurka. 
  • Regulowane podłokietniki. Jest to niedoceniana, lecz niezwykle ważna funkcja, umożliwiająca dostosowanie wysokości podłokietników do naszych potrzeb. 
  • Regulowane podparcie lędźwi oraz szyi. Ważne, aby w fotelu gamingowym znalazły się dwie poduszki – lędźwiowa i szyjna. Dopasują się one do krzywizny naszego kręgosłupa i będą stanowić doskonałe podparcie.

Wiele graczy docenia też odporność na wodę, zintegrowane kieszenie oraz podnóżki.

Krzesło XILIUM G Red Edition – doskonały wybór dla każdego gracza!

Doskonałym wyborem dla każdego gracza będzie zaawansowane krzesło gamingowe Xilium G. Jest to solidne narzędzie wspomagające nie tylko postawę graczy, ale także pracowników biurowych. Wspiera ono dynamiczne sposoby siedzenia, jednocześnie przyczyniając się do większego zadowolenia każdego użytkownika.

Fotel Xilium G to gamingowa wersja zaawansowanego krzesła biurowego Xilium. Posiada on wiele innowacyjnych oraz ergonomicznych rozwiązań. Stworzony jest z myślą o każdym, kto ma pracę siedzącą lub jest miłośnikiem gier komputerowych. Regulacja jego ustawień przewidziana jest tak, aby każdy element można było przestawić aż o 30%.

Krzesło wyposażone jest w wiele zaawansowanych mechanizmów, które umożliwiają swobodne kołysanie się oraz szeroki kąt odchylania oparcia do 30°. Posiada regulowaną głębokość siedziska oraz system Anti-Shock, który stanowi zabezpieczenie przed uderzeniem oparcia w plecy użytkownika po zwolnieniu blokady. Oparcie możemy dowolnie regulować na wysokość. Posiada ono blokadę aż w 12 pozycjach. Fotel posiada zagłówek, który możemy zablokować w 7 pozycjach. Jest on regulowany na głębokość oraz obraca się do 96°. Dopełnieniem całości są uniwersalne kółka przeznaczone do powierzchni miękkich o twardych, a także zestaw regulowanych podłokietników.

Na siedzisku, zagłówku oraz oparciu znajdziemy fosforyzujące hafty. 

Podstawa krzesła obrotowego wyprodukowana jest z najwyższej jakości aluminium, a szkielet, zagłówek, oparcie i osłona z polipropylenu, który pokryty jest wylewną pianką. Produkt posiada wszelkie atesty, certyfikaty oraz znaki jakości i cieszy się nienaganną opinią wśród gamerów.