Pokemon GO – cukierki (candy) i gwiezdny pył (stardust)

0
Stardust i candy w Pokemon GO

Twórcy gry przygotowali dwa różne rodzaje zasobów, które są niezbędnym elementem do ewoluowania i zwiększania siły naszych Pokemonów.  Cukierki i gwiezdny pył idzie zdobyć w dość prosty sposób, jednak należy pamiętać by ich nie marnować.

Z ulepszaniem Pokemonów warto się wstrzymać i poczekać, aż poziom trenera będzie już w miarę wysoki (20 wzwyż). Na początku przygody trudno jest się powstrzymać przed ulepszeniem Pokemona, jednak niepotrzebnie zużywamy w ten sposób zasoby (stardust i candy).

Przykładowo- jeśli zużyjemy max zasobów na ulepszenie naszego startowego Pokemona, cukierki i pył pójdą na marne, gdyż po wbiciu kilku poziomów znajdziemy identycznego stworka i to o wiele silniejszego iż ten, którego ulepszyliśmy.

Sardust- czyli gwiezdny pył

Stardust ma jedno podstawowe zastosowanie- dzięki niemu zwiększymy liczbę CP naszego Pokemona. Przedmiot ten jest również obecny w grach dostępnych na konsole przenośne, jednak nie ma tam żadnego zastosowania.

Jak zdobyć gwiezdny pył (Stardust)?
Trzy podstawowe zasady zdobywania zasobu:
Po pierwsze- łap Pokemony. Dzięki schwytaniu stworka zyskasz kilka sztuk magicznego proszku.
Po drugie- wykluwaj jajka. Gdy z wyhodowanego jajka wykluje się już Pokemon, także zyskamy pył.
Po trzecie- broń Aren. Jeśli wstawiliśmy Pokemona do Gymu, otrzymamy gwiezdny pył jako bonus dla obrońcy.

Aby sprawdzić, ile posiadamy Stardust, wystarczy, że klikniemy w dowolnego stworka na liście posiadanych przez nas Pokemonów. Liczba posiadanego przez nas pyłu wyświetlona będzie nad przyciskiem Power Up.

Candy- czyli cukierki

Cukierki są drugim zasobem w Pokemon GO. Jak i gwiezdny pył, cukierki wykorzystuje się do wzmacniania siły naszych Pokemonów. Używamy ich także do  ewoluowania stworków.

Każdy Pokemon przed ewolucją ma przypisany do siebie rodzaj cukierków. Na przykładzie Bulbasaura– do jego wzmocnienia potrzebujemy cukierków Bulbasaur Candy. Jeśli nasz Bulbasaur przeobrazi się w drugą formę, czyli Venusaura, to druga generacja Pokemona będzie korzystała z cukierków pierwszego.

Jak zdobyć cukierki (Candy)?
Trzy podstawowe zasady zdobywania cuksów:
Po pierwsze- poluj na Pokemony. Po schwytaniu każdego z nich zyskasz cukierki do nich przypisane.
Po drugie- hoduj jajka. Tak jak w przypadku pyłu, cukierki otrzymamy po wykluciu się Pokemona z wcześniej znalezionego jaja.
Po trzecie- transferuj swoje Pokemony. Jeśli zduplikowane stworki będziemy wysyłać do profesora, zyskamy więcej cukierków.

Koszt wzmocnienia stworka, zależny jest od poziomu Trenera i CP Pokemona. Koszt ewolucji to zazwyczaj 25, 50 lub 100 cukierków, jednak i tu zdarzają się odstępstwa od normy.

5/5 - (2 votes)