The Wizards – zapowiedź nowej gry od twórców ALICE VR

0
The Wizards - gra twórców Alive VR studia Carbon Studio

The Wizards to gra VR osadzona w świecie fantasy, w której gracz walczy ze złem za pomocą magii.

Bohaterem gry jest młody czarodziej, który cofa się w czasie, by uchronić Królestwo Ludzi przed niszczycielskimi atakami wrogich najeźdźców. W trakcie przygody gracz zwiedza rozmaite krainy i stawia czoła zróżnicowanym przeciwnikom rodem ze świata fantasy. Walka w The Wizards oparta jest na rzucaniu czarów należących do czterech żywiołach, a kluczem do zwycięstwa jest odpowiednie dobieranie taktyki do sytuacji na polu bitwy.

The Wizards powstaje specjalnie na gogle wirtualnej rzeczywistości i wykorzystuje wszystko, co w VR najlepsze. Używając kontrolerów ruchowych, gracz może bez reszty zagłębić się w świecie magii i rzucać zaklęcia własnymi rękami w intuicyjny sposób. Twórcy gry wykorzystują silnik Unreal Engine 4, by stworzyć immersyjny i klimatyczny świat fantasy, oraz w spektakularny sposób zaprezentować efekty towarzyszące rzucaniu czarów.

The Wizards posiada unikatowy system Kart Losu, zmieniających poziom trudności, oraz wysokości nagród przyznawanych za zwycięstwo. Karty Losu modyfikują zasady rozgrywki, dzięki czemu żadna potyczka nie jest taka sama, a każdy gracz odnajdzie w grze wyzwanie dopasowane do swoich umiejętności. W trakcie kampanii fabularnej gracz zyskuje dostęp do coraz potężniejszych czarów, których skuteczne wykorzystanie wymaga zarówno refleksu, jak i sprytu.

Oficjalna strona gry: thewizardsgame.com

Historia

The Wizards jest drugą grą VR powstającą w gliwickim Carbon Studio. Pierwsza gra studia – ALICE VR miała premierę w październiku 2016 roku na platformach Steam i GOG.com. Idea The Wizards narodziła się podczas imprezy VR Funhouse Game Jam zorganizowanej przez firmy Epic Games i NVIDIA. W jej trakcie reprezentacja Carbon Studio stworzyła prototyp gry VR opartej na rzucaniu czarów za pomocą gestów. Celem zabawy była obrona przed chordami atakujących przeciwników. Te założenia, uzupełnione o system Kart Losu i rozwój postaci, stanowią podstawy nadchodzącej gry.

Najważniejsze cechy

  • Pierwszoosobowa gra action fantasy na gogle VR
  • Kampania fabularna oparta na podróżach w czasie i ratowaniu krain
  • Intuicyjne rzucanie czarów z użyciem kontrolerów ruchowych
  • Duża regrywalność dzięki modyfikującym rozgrywkę Kartom Losu
  • Nauka i ulepszanie czarów należących do czterech żywiołów
  • Bogaty świat fantasy stworzony na silniku Unreal Engine 4