Wyniki finansowe CD Projekt RED napędza Wiedźmin 3

0
Wiedźmin 3 Krew i Wino
Rate this post

Spółka opublikowała wyniki finansowe z pierwszego kwartału 2016 roku.

Grupa CD Projekt RED w pierwszym kwartale 2016 roku wypracowała sobie 87 mln zł przychodów, które przyniosła im sprzedaż i 32,6 mln zł zysku netto. Obecnie osiągnięty wynik netto jest wyższy niż całoroczne wyniki finansowe firmy, osiągnięte w latach przed premierą Wiedźmina 3.

Znaczący wpływ na osiągnięte przez spółkę wyniki, miała ciągle utrzymująca się sprzedaż gry Wiedźmin 3: Dziki Gon a także jej dodatku- Serca z Kamienia. Łączna wartość uzyskanych przez CD Projekt RED przychodów, wyniosła około 68,1 mln zł.

– Wyniki finansowe w ostatnich kwartałach świadczą o tym, że premiera Wiedźmina wyniosła nas na zupełnie nowy poziom działalności. Pierwszy kwartał tego roku jest trzecim z rzędu po premierze kwartałem utrzymującej się wysokiej sprzedaży Wiedźmina i rekordowych wyników Grupy – mówi Piotr Nielubowicz, Wiceprezes CD Projekt ds. finansowych.

Dobre gry RPG sprzedają się latami, a my potrafimy animować tę sprzedaż, tak aby podtrzymać zainteresowanie graczy. 10 maja ogłosiliśmy start przedsprzedaży drugiego dodatku – Krew i Wino, którego premiera odbędzie się 31 maja czyli za niecałe 3 tygodnie. Liczymy, że gracze, tak jak dziennikarze branżowi, przyjmą go bardzo dobrze – komentuje Adam Kiciński, Prezes CDP.

Mimo poniesionych nakładów na stworzenie kolejnych produkcji, w tym między innymi dodatku Krew i Wino oraz gry Cyberpunk 2077, grupa CD Projekt odnotowała dodatnie saldo w wysokości blisko 42,2 mln zł.

Pełen wykaz sprawozdania finansowego CDP, wraz omówieniem wyników znajduje się na oficjalnej stronie internetowej spółki.

Źródło: CD Projekt