Laptop do gier – jak wybrać tani i wydajny sprzęt

0
Rate this post

Gry komputerowe cieszą się ogromną popularnością. Zazwyczaj są programami wymagającymi odpowiedniego sprzętu, dlatego obsługujące je urządzenia powinny wyróżniać się pod względem wydajności. Z tego tekstu dowiesz się, jaki laptop do gier wybrać i jak otrzymać dobry komputer w stosunkowo niskiej cenie.

Jaki laptop do gier w 2021?

 

Laptop do gier powinien być wybierany przede wszystkim na podstawie tego, jakie gry będzie uruchamiać dany użytkownik. Mniej zaawansowane i starsze tytuły nie wymagają zwykle mocnego sprzętu, jednak najnowsze “superprodukcje” potrzebują sporej mocy obliczeniowej. Z tego powodu zaleca się wybieranie urządzeń, posiadających co najmniej 8 GB pamięci RAM, a także wydajną kartę graficzną, której pamięć wynosi minimalnie 3 GB. Należy także zadbać o wydajny procesor, najlepiej Intel i5 3000 series lub 4000 series (lub adekwatny i ośmiordzeniowy AMD FX) i wyżej. Wspomniane podzespoły stanowią minimum, jednak zapewnią już uruchomienie jednej z bardziej rozchwytywanych ostatnimi czasy gier, na przykład Cyberpunka 2077.

 

Laptop do gier powinien również posiadać dysk SSD, zamiast HDD, ponieważ dzięki temu będzie się szybciej uruchamiać i wczytywać dane.

 

Przed zakupem powinno się także zwracać uwagę na sam rozmiar urządzenia, a konkretnie przekątną ekranu. Do gier zwykle wybiera się większe monitory o wyższej rozdzielczości, ponieważ umożliwiają zobaczenie większej ilości szczegółów.

 

Tani laptop do gier – czy warto?

 

Pamiętaj, że najtańszy laptop do gier nie będzie zaawansowanym sprzętem i może mieć problem z uruchomieniem bardziej wymagających tytułów. W niektórych przypadkach zapewni w miarę dobre warunki rozgrywki przy minimalnych ustawieniach sprzętowych, jednak warto zainwestować odrobinę więcej lub skorzystać ze sprzętu używanego. Mimo to należy uważać, ponieważ w niektórych sytuacjach kupno laptopa może się skończyć otrzymaniem mało wydajnego i awaryjnego urządzenia. Z tego powodu zaleca się kupowanie używanego sprzętu tylko od pewnych dostawców – najlepiej sprawdzą się laptopy poleasingowe.

 

Dobry tani laptop do gier – używany sprzęt poleasingowy

 

Nowy sprzęt komputerowy jest drogi, dlatego w wielu przypadkach lepszym rozwiązaniem jest laptop poleasingowy do gier. Tego rodzaju urządzenia cechują się wysoką wydajnością, jednak są znacznie tańsze od nowych odpowiedników. Oczywiście, mają odrobinę starsze podzespoły, jednak nadal zapewnią komfortową grę, a także w nowe tytuły.

 

Laptop do gier z oferty poleasingowej jest często znacznie lepszym wyborem, niż komputery używane, sprzedawane przez prywatne osoby. Taki sprzęt zwykle nie był wykorzystywany do zaawansowanych zadań obliczeniowych, a do tego sprzedające je podmioty często udzielają gwarancji. Dzięki temu można liczyć na wsparcie w razie ewentualnych usterek. Jasne warunki współpracy umożliwiają także zwrot towaru.

 

Co lepsze – laptop do gier czy komputer PC?

 

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od potrzeb użytkownika. Komputer PC z pewnością umożliwia rozbudowę o mocniejsze podzespoły, a spore gabaryty obudowy pozwalają stosować zaawansowane systemy chłodzenia, wpływające na niezawodność i wydajną pracę procesora oraz karty graficznej. Jednak nie brakuje graczy, potrzebujących mobilności, dlatego w ich przypadku to laptop będzie lepszym rozwiązaniem. Wobec tego od kilku lat laptopy mają bardzo dobrze zaprojektowane systemy chłodnicze, dzięki czemu nadal zapewniają komfortową rozrywkę i prawidłowe działanie urządzenia.

 

Laptop poleasingowy do gier – wysoka wydajność w niskiej cenie

 

Każda osoba grająca w gry komputerowe w różnych miejscach, powinna przemyśleć zakup laptopa poleasingowego. Są to urządzenia zadbane, z kilkuletnim czasem użytkowania, a do tego posiadające oryginalne systemy operacyjne. Jeśli szukasz takiego sprzętu, to pod linkiem https://www.laptopypoznan.pl/12-laptopy-poleasingowe znajdziesz wiele ciekawych laptopów, zapewniających płynną i komfortową rozrywkę.