Pokemon GO i aktualizacja z trybem PVP?

0
Pokemon GO
Rate this post

Czego tym razem możemy spodziewać się Pokemon GO?

Niantic zaniepokojony stałym spadkiem zainteresowania wobec Pokemon GO ze strony graczy podejmuje kolejne kroki, aby zatrzymać swoich użytkowników. W ostatnim czasie wypuszczono aktualizację Buddy Pokemon, a teraz studio na poważnie rozważa dodanie do Pokemon GO trybu PVP.

Po wielkim sukcesie gry z tygodnia na tydzień użytkowników włączających aplikację Pokemon GO jest coraz mniej. Niantic doskonale zdaje sobie sprawę, że mniej graczy oznacza mniejsze zyski. Szef Niantic – John Hanke – w rozmowie z dziennikarzem TechCrunch wspomniał o planowanym dodaniu do gry trybu PVP.

Z rozmowy wynika, że 10-letni syn Johna również gra w Pokemon GO. Co więcej, jest on ekspertem w zbieraniu stworków i chciałby walczyć ze swoimi kolegami w pojedynkach PVP. John podkreśla również, że temat walki pomiędzy trenerami jest w ostatnim czasie często poruszany w studio.

„Mam dziesięcioletniego syna – to mój ekspert od Pokemonów, gramy razem – który chce walczyć ze swoimi kolegami w Pokemon GO. Walka jest czymś, o czym bardzo dużo rozmawiamy. To prawdopodobnie coś, co umieścimy na naszej wspólnej mapie drogowej” – wyznaje John Hanke.

Co z tego wyniknie? Zobaczymy w nadchodzących tygodniach. Jedno jest pewne – jeżeli twórcy nie podejmą konkretnych działań w kierunku rozwoju gry, w najbliższych tygodniach projekt straci kolejnych graczy.

Poniżej znajdziecie krótki trailer z Pokemon GO, gdzie zaprezentowane są pojedynki i walka z Mewtwo: