Laptop czy komputer stacjonarny – co lepsze dla gracza?

0
Laptop czy komputer stacjonarny – co lepsze dla gracza?
Rate this post

Czasy, kiedy komputer stacjonarny był jedynym sprzętem nadającym się do grania na wysokim poziomie, już dawno odeszły w zapomnienie. Dzisiejsze laptopy to bowiem zaawansowany technologicznie sprzęt, który doskonale radzi sobie z obsługą nawet najbardziej wymagających i najnowszych tytułów gier. Dużo zależy jednak od ich parametrów, nie każdy dostępny w sprzedaży laptop to także laptop do gier. W co jednak bardziej opłaca się zainwestować, w laptopa czy może w komputer stacjonarny?

Komputer stacjonarny dla gracza – w czym tkwi jego przewaga nad laptopem gamingowym?

Zasadniczą zaletą komputera stacjonarnego jest jego niska cena. Taki sprzęt możemy bowiem złożyć samodzielnie i w dodatku z wykorzystaniem takich podzespołów, jakie nam odpowiadają. Jego ostateczny koszt będzie więc znacznie niższy niż kosztuje laptop do gier. Mamy także możliwość ustalenia dowolnej konfiguracji oraz swobodnej wymiany podzespołów.

Wadą komputerów stacjonarnych jest jednak możliwość korzystania z nich tylko w domu. Taki sprzęt, ze względu na swoje gabaryty, jest bowiem całkowicie niemobilny. Ta wada dla większości użytkowników dyskwalifikuje więc całkowicie komputer stacjonarny. Zakup komputera stacjonarnego poleca się więc jedynie dla tych miłośników gier, którzy wiedzą, że z tego sprzętu będą korzystali tylko w domu.

Laptop do gier – droższy sprzęt o szerokim zastosowaniu

Laptop do gier, oprócz obsługi popularnych gier oferuje także szereg innych zastosowań. Jako sprzęt o znakomitych podzespołach może być użytkowany bowiem także do zastosowań profesjonalnych. Doskonale sprawdzi się więc do pracy przy grafice, montażu filmów i materiałów video oraz do wielu innych wymagających zastosowań.

Jego podstawową zaletą i główną przewagą nad komputerem stacjonarnym, jest wysoka mobilność. Laptop do gier z powodzeniem możemy bowiem użytkować nie tylko w domowym zaciszu, ale właściwie wszędzie. Laptopy 15 calowe doskonale nadają się do używania w podróży, w pracy, w bibliotece i wszędzie tam, gdzie aktualnie potrzebujemy dostępu do komputera. Nawet większe i cięższe laptopy 17 calowe nas jednak nie ograniczają i jeśli chcemy, je także możemy wykorzystywać poza domem.

Decydując się na zakup laptopa gamingowego musimy jednak liczyć się z dość dużym wydatkiem. W zależności od jego parametrów, podzespołów oraz marki, zakup takiego komputera to bowiem wydatek od 4 do nawet 10 tys. zł. Jest to więc sprzęt dla osób, które nie mają ograniczonego budżetu, a granie to dla nich nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim styl życia.

Laptop do gier i rozsądna cena – czy to możliwe?

Jeśli planujemy zakup laptopa gamingowego i chcemy nieco zaoszczędzić, dobrym wyjściem jest regularne przeglądanie ofert sklepów internetowych z elektroniką, które niekiedy oferują taki sprzęt w bardzo atrakcyjnych promocjach. Jeśli chodzi o laptop do gier – Neonet.pl to sklep, który posiada w swojej ofercie duży wybór laptopów gamingowych w zróżnicowanych cenach. Warto więc zapoznać się z jego ofertą, gdyż zakup laptopa gamingowego, dzięki okresowym promocjom i rabatom, nie zawsze musi być dużym obciążeniem dla naszej kieszeni.